DTP ''MAHALLE BASKISI'' NEDENİYLE TOPLANMADI

19.11.2007 - 11:02

 DTP İlçe Başkanı Hasan Arıtekin, saldırı ihtimali ve bazı duyumlar nedeniyle programı iptal ettiklerini savundu.
      DTP Güngören İlçe Teşkilatı'nca Akıncılar Mahallesi İnönü Caddesi'ndeki Çiçek Düğün Salonu'nda gerçekleştirilmesi öngörülen "Halk gününde buluşalım" adlı toplantı öncesi polis caddede geniş güvenlik önlemi aldı. DTP aleyhine yürüyüş gerçekleştirileceği istihbaratı üzerine düğün salonuna ulaşan bazı sokaklar trafiğe kapatıldı. Çok sayıda çevik kuvvet polisine panzerler eşlik etti. Caddenin girişine asılan büyük bir Türk bayrağının yanısıra birçok vatandaş da evinin camına Türk bayrağı astı. Vatandaşlar, DTP İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel'in katılımı beklenen toplantının yapılacağı düğün salonunu cam ve balkonlara çıkarak adeta göz hapsine aldı.
      Caddede oluşan gergin bekleyiş DTP Güngören İlçe Teşkilatı Başkanı Hasan Arıktekin'in polise toplantıyı iptal ettiklerini bildirmesiyle son buldu. Arıktekin toplantının iptali ile ilgili şöyle dedi: "Mahallede ortam oldukça gergin. Önceki akşamdan beri gözlemlerimiz oldu ve bazı duyumlar aldık. Yürüyüş gerçekleştirilmesi veya bir saldırı olması ihtimali vardı. Güvenli bir ortamımız yoktu. Son günlerde yaşanan olayları da düşünerek provakatif bir olaya sebebiyet vermemek için yönetim kurulu olarak iptal kararı aldık. Toplantıya gelecek kişilerin bazılarına telefonla arayıp gelmemelerini söyledik. Teşkilat görevlilerimiz de sokakların başında gelenleri geri gönderdi."

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.