IŞID’in silahlı kadınları başı açık kadınları böyle götürdü

15.6.2014 - 14:30

IŞİD’in atadığı yeni Vali, şehirde şeriat ilan etti ve 16 maddelik kuralları açıkladı. Şeriat kuralları uyarınca kentte yaşayan kadınların zorunlu haller dışında sokağa çıkmasını yasaklandı. Sokağa çıkması gereken kadınların yanında mutlaka ailesinden bir erkeğin olmasını şart koşan uygulamaya göre, kapanmaları da zorunlu hale getirildi.

Tecavüzden kaçıyorlar

Erkeklerin ise dar ve vücut hatlarını gösterecek kıyafetler giymesi yasaklandı, uymayanların cezalandırılacağı açıklandı. Sosyal medyada IŞİD üyelerinin Musul’da gözaltına aldığı genç kadınlara ait fotoğraflar yayınlandı. Kadınların, şeriat kurallarına uymadıkları için götürüldükleri öne sürülüyor. Ayrıca IŞİD militanlarının, genç kadınları tecavüz etmek veya evliliğe zorlamak için kaçırdığı belirtiliyor. Musul ve çevresinde yaşayan kadınların bu nedenle bölgeden kaçtığı söyleniyor. Kaçanların çoğu, Erbil ve Kerkük’e sığınıyor.

VATAN
 

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.