KISA BOYLU OLMAK ARTIK SORUN DEĞİL! AMELİYATSIZ, ACISIZ BOYUNUZU UZATMAK İSTER MİSİNİZ?

KISA BOYLU OLMAK ARTIK SORUN DEĞİL! AMELİYATSIZ, ACISIZ BOYUNUZU UZATMAK İSTER MİSİNİZ?
27.10.2008 - 17:49

 

İşadamı Mürsel Gül’ü Savaş Ay'ın A takımında tanımıştık.Almanya'daki Atlantic Müziğin sahibi Mürsel Gül, Malatya'lı cam Çocuk Mikal'i Almanya'ya tedavi ettirmek ve müzik kaseti yapmak için götürmüştü.

Uzun zamandır yurt dışında yaşayan ve multi Medya sektöründe faaliyet gösteren Mürsel Gül , Türkiye’de kurmuş olduğu Meeg Ltd Şti isimli şirketi ile yurt dışından Türkiye’ye teknoloji transferi yaparak bir çok yeni ürünü müşterilerinin beğenisine sunmuştur.

Mürsel Gül'ün en büyük zevki, yurt dışında çıkan yeni ürünleri bulup hemen Türkiye’ye getirmek. Bunlardan başlıcaları ; Deniz suyunu içme suyuna çeviren cihazlar, Yanık yağdan mazot, motor yağı ve gaz yağı üreten teknoloji, 3 dakikada Eliza testi,Yakıt tasarruf aleti, tüm motorlu araçlarda kullanılan LPG ve doğalgaz kitleri ve tankları, Natur Kozmetik ürünleri, Avrupa'da ehliyetsiz kullanılan 2 kişilik otomobiller, gözlük camı mendili ve 18 yaşından küçüklerin eğlence yerlerinde kalmalarını engelleyen cihazlar ...

İtalyan Mario Bertulli boy sorununa çözüm bulmuştu. Boyu 7 ila 10 santimetre arasında uzun gösteren özel tasarımlı ayakkabı.

Mürsel Gül, boy uzatan ayakkabıların Türkiye’de çok büyük ilgi göreceğini düşünerek hemen bu İtalyan markasının,Türkiye,Orta Asya Türk Cumhuriyetleri ile Ortadoğu Ülkeleri genel distribütörlüğünü aldı.

Dünyada sadece İtalya’da Mario  Bertulli tarafından üretilen, özel tasarımlı ,el yapımı “boy uzatan “ayakkabıların Türkiye'deki satış fiyatları 279 YTL' den başlıyor.

İtalyan firma, ayakkabıları modaya da uydurmuş. Klasik ayakkabıların yanı sıra spor modellerde de aynı formül uygulanmış.Erkekler spor ve klasik modeller ile bayanlar ise sadece spor modeller ile 10 cm uzun görünebiliyorlar.

Pantolon boylarını uzattıran bayanlar ve erkekler işin keyfini çıkarmaya başlayınca ikinci ve üçüncü siparişlerini vermeye başlıyorlar.Taksitli olarak bu ayakkabıları almak isteyenlerin yoğun istekleri üzerine on-line (www.meeg.com.tr ) satışa başladıklarını belirten Meeg Ltd.Şti. sahibi Mürsel Gül, siparişlerin en geç 2 gün içerisinde Kargo ile müşterilerine ulaştırdıklarını belirtti.

Mürsel Gül, çok yakında da bel fıtığı ağrısı çeken ve ayaklarında da aksaklık olan bayan,erkek herkesin büyük ilgi göstereceği çok ilginç bir ayakkabının Türkiye’de satışa sunulacağını söyledi.

 

LİDERLERDE NAPOLYON KOMPLEKSİ
Muhalifleri onu da Napolyon kompleksine sahip olmakla suçluyor ama Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin için kimse "topuklu ayakkabı giyiyor" iddiasında bulunmadı. Ancak Başbakanı Dimitri Medvedev’in ondan birkaç santim kısa olmasının, bu role seçilmesinde etkili olduğunu iddia edenler var. Topuklu ayakkabı giydiği söylenen bir başka lider İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi. Onun boyu, ülkesinde ciddi bir mizah konusu. Ama Berlusconi, Sarkozy’nin aksine bu konu hakkında rahatlıkla konuşuyor: "Putin ve Sarkozy’den daha uzunum. Prodi kadar uzunum ben de. Boyum 1.71. Niçin bütün karikatürcüler beni cüce gibi çiziyor bilmiyorum."

 

DÜNYAYI YÖNETENLERİN BOYU:
Vladimir Putin:1.70 (resmi)
1.67 (dedikodu)

Dimitri Medvedev:1.68
Angela Merkel:1.68
Nicolas Sarkozy:1.70 (resmi)
1.65 (dedikodu)
George W. Bush:1.83
Silvio Berlusconi:1.71
Romano Prodi:1.74

 

ERKEKTE 1.62, KADINDA 1.51'DEN KISALAR MUTSUZ :

Danimarka'da yapılan bir araştırma "boy"un mutluluk ve sağlıkla doğrudan ilgili olduğunu ortaya çıkardı. Sağlık departmanları için özel olarak hazırlanan araştırmaya göre, erkeklerde 1.62 cm., kadınlarda da 1.51 cm.'nin altındakiler "kısa" olarak değerlendirildi. Yapılan anketlerde bu kişilerin hayat kalitelerinin ortalama boydakilere göre daha düşük olduğunu belirten uzmanlar, bunu yenmek için kısa boyluların topuklu ayakkabı giymelerinin kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayabileceğini de belirtti. Bu durumun obez bir insanın kilo vermesi gibi ruh sağlığına iyi geldiğini belirten uzmanlar, topuklu ayakkabı giyerek de olsa boyun erkeklerde 7, kadınlarda 6 cm.'lik bir uzamanın hayat kalitesini yüzde 6 oranında artırdığı belirtildi. Araştırmayı yürüten uzmanlardan Torsten Christensen de, "Kısa insanların eğitim ya da iş ve sosyal yaşamda çeşitli zorluklarla karşılaştıklarını biliyorduk. Ancak boy ve mutluluk arasındaki bu ilişkiyi bilimsel olarak da kanıtlamak gerekiyordu" dedi.

 

Online alışveriş için; Web Site : www.meeg.com.tr

E-mail: (meeg@meeg.com.tr) adresine başvurabilirsiniz.

 

 

İŞTE, MODELLERİN FOTOĞRAFLARI VE ÖZELLİKLERİ:

 

 

1- Model Adı:ADRIATICO

Numaralar:37-43

+6 cm boy uzatıyor.

 

 

2- Model adı:BOSTON

Numaralar:38-43

+6 cm boy uzatıyor.

Renk:Siyah,Bordo,Kahve

 

 

3- Model Adı:STELVIO

Numaralar: 38-43

Renkler:Kahve

+7  boy uzatan uzatıyor.

 

4-  Model Adı:NEW SUPEROTTO 

 

Numaralar:37-43
Renkler:Siyah,Kahve
Yükselti : +7 cm boy uzatıyor
Haberin Fotoğrafları
KISA BOYLU OLMAK ARTIK SORUN DEĞİL! AMELİYATSIZ, ACISIZ BOYUNUZU UZATMAK İSTER MİSİNİZ? KISA BOYLU OLMAK ARTIK SORUN DEĞİL! AMELİYATSIZ, ACISIZ BOYUNUZU UZATMAK İSTER MİSİNİZ? KISA BOYLU OLMAK ARTIK SORUN DEĞİL! AMELİYATSIZ, ACISIZ BOYUNUZU UZATMAK İSTER MİSİNİZ? KISA BOYLU OLMAK ARTIK SORUN DEĞİL! AMELİYATSIZ, ACISIZ BOYUNUZU UZATMAK İSTER MİSİNİZ?
Haberin fotoğrafları için tıklayınız
MAGAZİN HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;