30 yıl sonra küpeli dağı'na çıktılar

10.6.2013 - 13:43

'Çözüm süreci', silahların susması ve PKK'lıları çekilmesiyle birlikte daha önce sık sık terör olaylarıyla anılan Şırnak'ın Cizre İlçesi yakınlarındaki 2 bin 500 metre rakımlı Küpeli Dağı'na çıkanlar, muhteşem doğal manzarayı seyretti. Buraya gidenler, yüzlerce mağara, doğal su kaynakları, derin vadiler, farklı kuş sesleriyle cıvıl cıvıl olan Küpeli Dağı'ndaki güzellikleri keşfetmeye çalıştı. Piknik yapanlar arazinin mayınlı olup olmadığı konusunda bilgilerinin olmamasına rağmen, mağaraların içinde dolaştılar. Terörle mücadelenin izlerini taşıyan Damlarca Bölgesi'nde, daha önce operasyona katılan askerlerin kayalara 'şafak günlerini' yazdıkları görüldü. Bazı askerler de memleketlerini yazdıkları, bazı mağaralara düzenlenen operasyonların izleri görüldü.

Çözüm süreciyle birlikte, 30 yıldan sonra ilk kez Küpeli Dağı'na çıkan siviller, burada gezmenin keyfini yaşarken, bazı kişiler de buralara yapacağı yatırımlar için altyapı çalışması hazırlığında olduğu belirtildi.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.