ZEYNEP ÖZAL’DAN MİAMİ’DE KELEPİR YAZLIK

26.3.2008 - 08:58

Türkiye’nin tek lüks konut fuarı olan A Plus Gayrimenkul ve Finans Hizmetleri Fuarı, bu yıl 3-4 Mayıs tarihlerinde Hilton Exhibition Center’da düzenlenecek. Zeynep Özal’ın icra kurulu başkanlığını yürüttüğü JNR Fuarcılık tarafından düzenlenen fuara Türkiye ve yurtdışından 120 proje katılacak ve 50 milyar dolarlık lüks konutun tanıtımı yapılacak. Geçen yıl ilki yapılan ve 427 konut satışının gerçekleştiği fuarı bu yıl yaklaşık 10 bin potansiyel alıcının ziyaret etmesi bekleniyor. Geçen yıl ilki düzenlenen fuara yoğun talep olduğunu ve firmaların geri dönüşlerden çok memnun kaldığını belirten Zeynep Özal, “Dolayısıyla bu yıl geçen senenin de üzerinde talep gördük. Metrekareleri küçültüp, firma sayısını yükselttik” diye konuştu. Afrika’dan bile talep geldiğini ifade eden Özal, ziyaretçiler arasında ise Dubai, Afrika ve İngiliz müşteriler bulunacağını ifade etti.

ÇOCUĞU OKUYANA FIRSAT

Özal’ın verdiği bilgilere göre fuarda İngiliz Virgin Adaları, Dubai, İsviçre, Newyork ve Las Vegas’taki uluslararası üne sahip özel villalar da satışa sunulacak. Özal, “Özellikle çocukları Amerika’da okuyan aileler, bu projelerle yakından ilgileniyor” diye konuştu.
% 20 peşinat yeterli

MORTGAGE krizinin etkisiyle konut fiyatlarının önemli ölçüde düştüğünü vurgulayan Özal, “Miami’de emlak fiyatları yüzde 20’den fazla düştü. Fiyatlar çok cazip. Mortgage sistemiyle ev fiyatının yüzde 20’sini peşin ödeyip, geri kalan tutarı uzun vadeli taksitlendirebiliyorsunuz. Kira, mortgage taksidini karşılıyor” dedi.
Lüks konut resmi geçidi

GAYRİMENKUL şirketleriyle birlikte banka ve finans kuruluşlarının da katılacağı A Plus Gayrimenkul ve Finans Hizmetleri Fuarı’nın katılımcılar arasında Türkiye’nin önde gelen inşaat şirketlerinin konut projeleri yer alacak. Fuara ayrıca; Körfez ülkeleri, Dubai, İngiltere, ABD ve Hollanda gibi ülkelerden de yatırımcılar davet edildi.

(AKŞAM)

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.