SİGARA TİRYAKİSİ EFSANE BİLARDOCU GIRTLAK KANSERİNDEN ÖLDÜ

25.7.2010 - 02:23

61 yaşındaki Kuzey İrlandalı Snooker efsanesi Alex Higgins, uzun yıllardır sürdürdüğü hayatta kalma savaşını kaybetti. Kanser tedavisi kapsamında gördüğü radyoterapi nedeniyle dişlerini kaybeden Higgins, hayati boyutta bir beslenme sorunu yaşıyor ve bebek maması sayesinde hayata tutunuyordu.
Snooker bilardonun unutulmaz bir efsanesi kabul edilen Alex Higgins, küçük yaşta başladığı sigarayı neredeyse ağzından hiç düşürmedi.Maçlar sırasında da sürekli sigara içen ünlü oyuncu, sonunda gırtlak kanseri oldu.
Tam 10 yıldır gırtlak kanseriyle mücadele eden Alex'in bu dönemde kafasından saçı, ağzından dişleri gitti.Bir deri bir kemik kalan Alex, dişleri dökülünce yemek yiyemez hale geldi. Efsane oyuncunun acil bir şekilde bir diş operasyonu geçirmesi gerekiyordu; bunun için de 20 bin Pound‘a ihtiyaç var. Higgins’in arkadaşları bu parayı toplayabilmek için seferberlik ilan ettiler.Kazandığı  paraların tamamını 10 yıldır hastenelere ödemekten beş parasız kalan Alex, bu parayı bulamadı.
Sıvı maddelerle beslenen Alex, dün pes edip öldü.
HABERVİTRİNİ
İŞTE SİGARA ÜNLÜ OYUNCUYU BÖYLE ÖLÜME GÖTÜRDÜ

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.