Cemaatin bankasından suç duyurusu

28.12.2013 - 22:09

Bank Asya bugün gazetelerde operasyon yüzünden dolar kurunun yükselmesiyle kazanç sağladığı haberlerine karşı suç duyurusunda bulundu.

Radikal'de yer alan habere göre; Bank Asya, bugün bazı basın yayın organları ve haber sitelerinde yer alan iddialara tepki gösterdi.

Bank Asya'nın operasyonlarda önceden haberi olduğu ve 2 milyar dolarlık kazanç sağladığının iddia edildiği haberlerine karşı bankadan yapılan açıklamada bir karalama kampanyası ile karşı karşıya kalındığı belirtildi.

Açıklamada 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun “İtibarın Korunması” başlıklı 74. maddesinde “5187 sayılı Basın Kanununda belirtilen araçlarla ya da radyo, televizyon, video, internet, kablolu yayın veya elektronik bilgi iletişim araçları ve benzeri yayın araçlarından biri vasıtasıyla; bir bankanın itibarını kırabilecek veya şöhretine ya da servetine zarar verebilecek bir hususa kasten sebep olunamaz ya da bu yolla asılsız haber yayılamaz.” hükmü yer aldığı hatırlatıldı. Bankacılık Kanunu'nun 158. maddesinde de bu maddeye aykırı davrananların bir yıldan üç yıla kadar hapis ve bin günden ikibin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılacağı ve ayrıca özel veya kamusal bir zarar doğarsa verilecek cezanın altıda bir oranında artırılacağı hükmolunduğu kaydedilen açıklamada haberleri yayımlayanlar hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi. 

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.