CİNSEL ORGANI KESİLEREK KAZIĞA OTURTULAN ADAMI ÖLDÜREN YAKALANDI

6.4.2008 - 17:59

HAKAN ARSLAN
SAKARYA - Pamukova'ya bağlı Mekece köyü yakınlarında 2005 yılında meydana gelen olayda, çeşitli suçlardan sabıkası bulunan Ramazan Gökay (41) isimli şahıs cinsel organı kesildikten sonra kazığa oturtularak öldürülmüş olarak bulunmuştu.
Cinayetin ardından araştırmalarını aralıksız sürdüren jandarma, cinayeti işledikleri ileri sürülen N.A.'yı Çorum'da yakalarken, Y.İ.'nin Konya, A.Y.'nin ise İzmir'de nitelikli dolandırıcılık suçundan hapiste olduğunu belirledi.
Öldürülen Ramazan Gökay'ın, 2002 yılında sahte şirketler kurarak, sahte kimlik ve çeklerle 30 ayrı bankadan 3 milyon YTL dolandırıcılık yapan bir şebekenin elebaşısı olduğu ve Ankara'da söz konusu dolandırıcılık olayı ile ilgili gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 11 kişi arasında yer aldığı tespit edildi.
Jandarma, Gökay ve çetenin diğer elemanlarının son olarak Bursa'da bir yapı kooperatifi kurarak sahte kimlik ve belgelerle çek aldıklarını ve piyasayı dolandırdıklarını tespit etti. Gökay'ın ise bu paralarla kaçtığı için çetenin diğer üyeleri Y.İ., N.A. ve A.Y. tarafından öldürüldüğü belirlendi.
Dolandırıcılık suçundan bir süre önce Çorum'daki cezaevinden tahliye olduğu belirlenen N.A. yakalanarak Sakarya'ya getirildi. Pamukova Adliyesi'ne çıkarılan N.A. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.