Kütahya'da orman yangını

11.8.2013 - 16:50

- Hisarcık ilçesinde, sarp arazideki ormanlık alanda çıkan yangın, 3 helikopter ve arazözlerle kontrol altına alınmaya çalışılıyor

KÜTAHYA (AA) - Hisarcık ilçesinde, kızılçam ve karaçam ağaçlarının bulunduğu ormanlık alanda yangın çıktı.

Kütahya Orman Bölge Müdürü Kenan Eryiğit, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçeye bağlı Hasanlar beldesinin Güldüren mevkisinde henüz belirlenemeyen bir nedenle orman yangını çıktığını söyledi.

Olay yerine, Emet, Gediz ve Tavşanlı ilçelerindeki orman işletme müdürlüklerinden arazöz ve su ikmal araçlarıyla ekipleri sevk ettiklerini belirten Eryiğit, bunun yanı sıra Bursa, Balıkesir ve Manisa'nın Akhisar ilçesinden getirilen 3 helikopterle alevlerin kontrol altına alınmaya çalışıldığını anlattı.

Bölgede kızılçam ve karaçam ağaçları bulunduğu bilgisini veren Eryiğit, "Yangın, sarp bir alanda etkili olduğundan genellikle helikopterlerle müdahale ediliyor. Rüzgar, çalışmalarımızı olumsuz etkiliyor. Şimdilik yangının ne kadar büyüklükte bir alana yayıldığını bilemiyoruz" dedi.

Eryiğit, yangını kısa sürede kontrol altına alabilmek için çalışmalarının sürdüğünü sözlerine ekledi.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.