EL KAİDE OPERASYONU'NDA 19 TUTUKLAMA!..

28.1.2008 - 21:04

El Kaide terör örgütüne bağlı olan ve örgütün Türkiye kolunu oluşturduğu ileri sürülen gruba yönelik ''Ufuk'' operasyonu kapsamında Gaziantep, Kahramanmaraş ve İstanbul'da gözaltına alınan ve aralarında Çeçen asıllı bir Rus vatandaşının da bulunduğu 25 kişi, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi Müdürlüğü'nde sorgulandıktan sonra adliyeye çıkarıldı. 
    

Zanlıların adliyeye getirilişi sırasında çevik kuvvet ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. 3 otobüsle adliyeye getirilen zanlılar, savcı tarafından 10 saat süreyle sorgulandı. Zanlılardan Erdal S., Hilmim P. ve Vedat A., ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı, 22 zanlı ise tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye sevkedildi. 
    

Nöbetçi mahkemede yeniden ifadeleri alınan zanlılar Mehmet P., Murat K., İlker G., Aytaç P., Hüseyin I., Ali K., Coşkun A., Hasan K., Ali K., Mehmet Ç., Murat Ö., Davut Y., Selim Ç., Zübeyir Ç., Ahmet Y., İrfan P., Müslüm B., Mithat Ç., Müslüm K. ile Çeçen asıllı bir zanlı tutuklandı. Zanlılardan Ökkeş D. ve Mehmet K. ise tutuksuz yargılanmak üzere salıverildi.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.