İŞTE AZİZ YILDIRIM'IN SİLDİĞİ İLK YILDIZ FUTBOLCU!..

15.3.2010 - 02:10

Aralık ayında kulübü federasyona şikayet ettiği için yönetimle arası açılan Semih, ‘basına haber sızdırıyor’ gerekçesiyle sezon sonunda gönderilecek.


FENERBAHÇE’de herkes son haftalardaki başarısızlığın nedenlerini sorgularken, başkan Aziz Yıldırım’ın, takımın simge isimlerinden Semih Şentürk hakkında şok bir karar aldığı ortaya çıktı. Yıldırım’ın, 11 yıldır sarı lacivertli formayı giyen golcü futbolcuyu sezon sonunda göndereceği belirtildi.
Bilenler bilir; Aziz Yıldırım Fenerbahçe altyapısından yetişip A takımda tutunabilen tek futbolcu olan Semih Şentürk’ü manevi evladı gibi sevip koruyordu. Ancak bu sezon meydana gelen bazı tatsız olaylar Yıldırım ile Semih’in arasını açtı.
Zammı beğenmedi
İlk olay geçtiğimiz aralık ayında yaşandı... Fenerbahçe yönetimi, Semih’in sözleşmesindeki opsiyon hakkını kullanıp, mukaveleyi 1 yıl uzattı. Ancak milli futbolcu, ‘Bana sormadan sözleşmemi uzattılar’ diyerek, Futbol Federasyonu’na şikayette bulundu. Bir iddiaya göre Semih’in itiraz etmesinin tek sebebi sözleşmesindeki yüzde 5’lik zammı beğenmemesiydi (yılda 1.4 milyon dolar alıyor, mukavelesi uzarsa 35 bin Euro zam alacak).
Sorunlara yol açıyor
Günlerce gazetelerin manşetlerini süsleyen bu gerginlik bitti derken, takımın peş peşe kötü sonuçlar alması ve Fenerbahçe’nin soyunma odasındaki özel konuşmaların dahi basına sızması ortalığı yeniden karıştırdı. Medyada çıkan bu haberlerden Semih’i sorumlu tutan Aziz Yıldırım’ın, milli futbolcunun biletini kestiği ve sezon sonunda yolları kesin olarak ayıracağı bildirildi. Yıldırım’ın bu kararı almasında, medyadaki bazı önemli isimlerin Semih’i sürekli kollaması ve bunun takım içinde sorun yaratmasının da büyük rol oynadığı belirtildi.

TAKIMA KÜSTÜ

FENERBAHÇE’nin 1-1 berabere kaldığı Gençlerbirliği maçında gözler, sarı lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım’ı aradı. Çok önemli bir mazereti olmadıkça takımının oynadığı her karşılaşmaya giden Yıldırım’ın, Ankara’ya gitmemesi kafalarda soru işaretleri oluşmasına yol açmıştı. Bu sorular dün cevabını buldu... Aziz Yıldırım’ın, takıma küstüğü için Gençlerbirliği deplasmanına gitmediği ortaya çıktı. Sahadaki sonuçlardan çok kötü futbola ve bazı oyuncuların sahada sorumluluk almamasına üzülen Yıldırım’ın, mecbur kalmadıkça teknik direktör Christoph Daum ve futbolcularla konuşmadığı bildirildi. Hatırlanacağı üzere Aziz Yıldırım’ın, iki hafta önce 2-1 kaybettikleri İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçından sonra soyunma odasına inerek, futbolculara, “Siz bizi çıldırtacak mısınız? Nedir bu haliniz!” dediği iddia edilmişti. HÜRRİYET

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.