Tutuklu milletvekillerinde flaş gelişme

4.1.2014 - 12:00

Avukatlarının ardından Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi Savcısı, tutuklu 3 milletvekili Kemal Aktaş, Selma Irmak, Faysal Sarıyıldız'ın tahliyesini talep etti.

BDP Millevtekilleri İbrahim Ayhan ile Gülser Yıldırım'ın dün cezaevinden tahliye edilmesinden sonra, halen cezaevinde bulunan BDP Milletvekilleri Selma Irmak, Faysal Sarıyıldız ve Kemal Aktaş'ın da tahliye edilmeleri için avukatları mahkemeye başvurdu.
KCK davalarından tutuklu bulunan ve Diyarbakır 6'ıncı Ağır Ceza Mahkemelerinde yargılanan BDP Van Milletvekili Kemal Aktaş, Şırnak Milletvekilleri Faysal Sarıyıldız ve Selma Irmak'ın tahliye edilmeleri için avukatları bugün sabah erken saatlerde Diyarbakır 6'ıncı Ağır Ceza Mahkemesine başvuruda bulundu. Mahkeme heyetinin bugün toplanarak milletvekilleri hakkında karar vermesi bekleniyor.
BDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım ile Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan Diyarbakır 5'inci Ağır Ceza Mahkemesinin verdiği karar üzerine dün cezaevinden tahliye edilmişlerdi.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.