HAİNLER BOMBALARI JAMMER'DEN KORUYAN YÖNTEM BULMUŞ!..

23.9.2010 - 00:31

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin PKK’nın Amanoslar grubuna yönelik yaptığı operasyonla yakalanan Abuzer Doymaz’ın bombaların uzaktan patlatılması konusunda JAMMER'ları bile atlatan yeni bir teknik geliştirildiği ortaya çıktı.


Cep telefonu yerleştirilen bombanın patlatılması yönetiminin "cep telefonunun kapanması" ihtimali nedeniyle başarısız olması yüzünden cep telefonunun saat alarmının kurulduğu ve alarmla patlatma yöntemini kullandıkları belirlendi. Doymaz’ın ayrıca savcıya “Ben metropol bombacısıyım, bu şekilde yetiştirildim" dediği de öğrenildi.

Sabotaj, siyasi ve devlet eğitimleri aldığı öğrenilen ve 5 yıl dağlarda kalan Doymaz’ın bir müddet Amanoslar’da örgüt yöneticileriyle eğitim aldığı kaydedildi. İstanbul’da parklarda kalan Doymaz’ın İstanbul’un kalabalık meydanlarında fotoğraf çektiği ve özellikle Eminönü ve Kadıköy meydanlarını fotoğrafladığı belirtildi. Antalya’daki patlamayı kabul eden Doymaz’ın savcıya pişman olduğunu söylediği de ifade edildi. Öte yandan Savcının, Doymaz'ın Halkalı'daki saldırıyla bağlantısını da araştırdığı öğrenildi.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.