Hazreti İsa'nın evi satışa çıkarıldı

28.12.2015 - 09:51

Hazreti İsa yeryüzüne geldiğinde kalması için yapılan ev, 10 milyon dolara satışa çıkarıldı. ABD'de Bronx'ta satışa çıkarılan evin ilginç tarihi geçmişi var.

1928 yılında "Yaşayan Mesih Düzeninin Dış Mahkemesi" isimli tarikatın üyesi olan zengin bir mühendisin eşi tarafından yaptırılan ev, son derece kaliteli bir yapıya sahip. Yapıldığında sadece bir tuvaleti olan ev, 1990 yılında tadilata girerek 5 tuvalet, 7 yatak odası, sauna ve jimnastik salonuna kavuştu.

DÜZENLİ BAKIMI YAPILDI

Ev inşa ettiren Genevieve Ludlow Griscom, konağın yanında küçük bir kulübede yaşıyordu. Tarikat mensupları İsa'nın gelişini beklerken, evin düzenli tozunu aldılar ve bakımı yaptılar.

Bayan Griscom, 90 yaşındayken 1958 yılında yaşamını yitirdi. Evi alan bir yatırımcı da bir süre sonra sattı. Ev bir süre okul olarak kullanıldı ve iyice yıprandı.

10 MİLYON DOLARA SATIŞTA

Geniş bir bakımdan geçirilen ev şu an 10 milyon dolara satışa çıkarıldı. Evin şimdiki sahibi Sandra Galuten, tadilat sonrası evin çok şık bir yapıya kavuştuğunu söylüyor, Hazreti İsa'nın bu evi sevebileceğini belirtiyor.

ALICI ÇIKMAYINCA FİYATI İNDİRİLDİ

Birkaç kez satışa çıkartılan evin fiyatı, alıcı çıkmayınca sürekli indirildi. Ev aslında değerli objelere sahip. Evdeki mermer şöminelerin benzeri Beyaz Saray'da bulunuyor. Bazı cam objeler de Tiffany markasını taşıyor.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.