ÖZCAN DENİZ, BABASINI HİMAYESİNE ALDI

ÖZCAN DENİZ, BABASINI HİMAYESİNE ALDI
25.5.2007 - 14:04

İZMİR'de inşaatlarda çalışarak geçimini sağlayan Sadık Deniz, türkücü ve oyuncu oğlu Özcan Deniz'e karşı açtığı nafaka davasından vazgeçip, imam nikahıyla yaşadığı eşinden de ayrılınca, baba- oğul arasındaki buzlar eridi. Özcan Deniz, isteklerini yerine getiren babasına yıllar sonra sahip çıkıp İstanbul'da dayalı döşeli bir ev tuttu. Yoksul günlerden kurtulan baba Deniz, oğlu Özcan sayesinde ekonomik açıdan rahat bir yaşama kavuştu.
      Aydın'da yaşarken düğün salonlarında sahneye çıkan oğlunun yıllarca çantasını taşıdığını ve onu koruduğunu söyleyen Sadık Deniz, eşinden ayrılıp başka bir kadınla imam nikahıyla evlendiği için oğlu Özcan Deniz'in kendisini dışladığını anlattı. Şöhret olduktan sonra oğlunun kendisini hiç arayıp sormadığını belirten baba Deniz, inşaatlarda çalışarak geçimini sağladığını, ancak bel fıtığı rahatsızlığı nedeniyle çalışamaz duruma geldiğini söyledi. Baba Deniz kira ve bakkal borcu birikince, çareyi oğluna karşı nafaka davası açmakta buldu.
     
      ÖZCAN DENİZ NAFAKAYI ÖDEMEDİ
      Şöhret olan oğlunun kendisine bakmadığını belirten baba Sadık Deniz, Özcan Deniz'e karşı İzmir 11'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde 7 yıl önce toplam 3 bin YTL aylık nafaka istemiyle dava açtı. Dava devam ederken, Özcan Deniz, gazetecilerin isteği üzerine babası ile barıştı. Kısa birliktelikten sonra babasını yine arayıp sormayan ve annesi ile birlikte yaşayan Deniz, babasına karşı sert tutumu sürdürmeye devam etti. Açtığı davayı geri çekmeyen Sadık Deniz, 5 yıl önce nafaka davasını kazandı. Her ay 300 YTL babasına nafaka ödemeye mahkum edilen Özcan Deniz, bugüne kadar nafakayı bir türlü ödemedi.
     
      KADINDAN AYRILINCA SAHİP ÇIKTI
      Annesi ve ağabeyi Ercan ile birlikte yaşayan Özcan Deniz, babasına imam nikahı ile yaşadığı eşinden ayrılması için baskı yaptı. Uzun süre bu baskılara direnen baba Sadık Deniz, sefalet içinde yaşam sürmeye devam etti. Yaklaşık 5 yıldan bu yana İcra dosyasında 13 bin YTL'lik nafaka parası birikirken, baba icra işlemini başlatmadı. İzmir'in Gültepe semtinde perişan bir yaşam süren baba Sadık Deniz, sonunda çok sevdiği oğlunun isteklerine direnemedi. Önce kazandığı nafaka davasından vazgeçen Sadık Deniz, sonra da oğlu Özcan Deniz'in karşı çıktığı imam nikahlı eşinden ayrıldı. Özcan Deniz, isteklerini yerine getiren babasını önce Gültepe'de oturduğu Gecekondu semtinden kurtarıp İstanbul'a yanına aldı. Geçmişe sünger çeken Özcan Deniz, babasına dayalı döşeli bir ev tutup tüm masraflarını karşılamaya başladı.

 

Yorumları Oku (1)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;