Balkanlar Erdoğan’a 'sıcak' dostluk

3.8.2014 - 13:23

İzmir mitinginden sonra Balkanlardan gelen 25 kişilik heyeti Başbakan Erdoğan ile bir araya getiren Sait, “Dostların buluşmasına vesile olduğum için mutluyum” dedi.

Aralarında Bosna-Hersek’in eski Başbakanı, Karadağ meclis başkan vekili ve milletvekili, Makedonya’dan bir belediye başkanı, Kosova, Makedonya ve Bosna’dan çok sayıda profesörün olduğu Balkan heyeti, İzmir milletvekili Rifat Sait’in davetlisi olarak Türkiye’ye geldiler. Recep Tayyip Erdoğan’a Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde destek verecek olan heyet, İzmir’den sonra Balıkesir, Çanakkale, Tekirdağ, Edirne ve İstanbul’da Balkan göçmeni vatandaşlarla görüşecekler ve Türkiye’nin Balkanlarda yaptığı hizmetleri anlatacaklar.

GÖNÜLLÜ ÇALIŞMALARDA BULUNUYORLAR

Türkiye’nin pek çok vilayetinde dost ve akrabaları olduğunu söyleyen Balkan heyeti, kendilerini ‘Tayyip sevdalısı’ olarak tanıtıyor ve Başbakan Erdoğan için gönüllü çalışmalarda bulunuyorlar. Her seçim döneminde Türkiye’ye gelen gönüllüler, Türkiye’deki Gezi olayları sırasında Balkanlarda Tayyip Erdoğan için mitingler düzenleyerek, “Dik Dur Eğilme, Balkanlar Seninle” demişlerdi. Balkan heyetinin başında Türkiye’ye gelen Hacı İlyaz Uka, geçen yıl Başbakan Erdoğan, Kosova Başbakanı Haşim Taçi ve Arnavutluk Başbakanı Edi Rama’yı evinde ağırlamış ve üç farklı ülkenin başbakanını aynı anda evinde misafir edip, dikkat çekmişti.
 

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.