RESMİ NİKAHLA SONUÇLANAN İLK BİRLİKTELİK!..

RESMİ NİKAHLA SONUÇLANAN İLK BİRLİKTELİK!..
28.9.2006 - 06:11

AKP Gümüşhane Milletvekili Sabri Varan, arkadaşı AKP Muş Milletvekili Seracettin Karayağız’ın sekreteri Nesrin Özcan’a aşık olup evlenince Dikmen Vadisi’ne bakan bir ev tuttu. Her ikisi de eşlerinden boşanıp yeni yuva kuran çift, balayını da Bodrum’da geçirdi. Varan eşine bir de otomobil aldı.

AKP Gümüşhane Milletvekili Sabri Varan’ın eşinden ayrılarak, AKP Muş Milletvekili Seracettin Karayağız’ın sekreteri Nesrin Özcan ile evlenmesi, ’çok eşli AKP’lileri’ yeniden gündeme taşıdı. İmam nikahlı eşlerin bir kısmının TBMM’de çalışan ’sekreter-danışman’ olması, kamuoyunda uzun süre tartışma konusu oldu. Varan-Özcan evliliği ise resmi nikáhla sonuçlanan ilk birliktelik oldu.

BİR EV, BİR ARABA

Varan’ın ilişkisinin başladığı dönemde, Nesrin Özcan’ın da evli olduğu ortaya çıktı. Özcan, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan kocasından geçen yıl boşandı ve Nesrin Özcan ile yaşamaya başladı. İmam nikáhı yaptıran çift, Dikmen Vadisi’ne bakan bir ev tuttu.

KOSGEB’DEN MECLİS’E

1980’li yılların sonunda KOSGEB’de işe giren, 1970 doğumlu lise mezunu Nesrin Özcan, bir süre sonra geçici görevle Meclis’te çalışmaya başladı. Özcan, o dönem ANAVATAN Partisi Milletvekili Bülent Atasayan’ın sekreterliğini yaptı. Özcan’ın Varan’la ilişkisi 1 yıl önce Hürriyet Gazetesi’nin Kulis köşesinde gündeme geldi.

ESKİ EŞİNE YAKIN EV

Nesrin Özcan, Varan’ın bir an önce boşanarak kendisiyle resmi nikah yaptırması için ısrarcı oldu. Varan, yaz aylarında 18 yıllık eşi Nuriye Varan’dan ayrıldı. Nuriye Varan, boşanmadan sonra aynı semtte bir kaç sokak ötede eşinin bir başkasıyla yaşamasına dayanamadı. Nuriye Varan, çocuklarını da alarak geçen yaz Gümüşhane’ye taşındı. Yaşananların ortaya çıkması üzerine Nesrin Özcan Varan da izin aldı. Yeni çift, önceki gün Ankara’dan ayrıldı.

AYNI APARTMANDA BİR AŞK DAHA

Sabri Varan’ın nikáhla sonuçlanan evliliği, bir başka ’ikinci eş’ olayını da yeniden gün yüzüne çıkardı. AKP’nin Güneydoğulu bir milletvekilinin de imam nikáhı yaptığı bir başka sekretere, Sabri Varan’ın yeni eşiyle oturduğu apartmanda daire tuttuğu öğrenildi.

Bodrum’da tatil köyünde balayı

NİKÁHTAN sonra Bodrum’a yeni eşi Nesrin Varan ile birlikte 24 Ağustos 2006 tarihinde tatile gelen Sabri Varan beş yıldızlı tatil köyünde balayı yaptı. Rezervasyonunu kendi adına yaptıran Sabri Varan, eşini de Nesrin Varan olarak kaydettirdi. Çift, tatil köyünün havuzunda güneşlendi, sık sık saunaya gitti. Bodrum’daki tatil köyünde 4 Eylül tarihine kadar kalan Varan çifti tekne turlarına çıktı, otelde düzenlenen animasyon eğlencelerini izleyip hoşça zaman geçirdi. Sabri Varan’ın tatili sırasında bermuda şortla dolaştığı eşinin ise rahat kıyafetler giydiği gözlendi.

Dindar politikacıların sekreterleri ile ilişkiye girmeleri konusuna muhafazakár yayınlar yapan Bugün Gazetesi’nin yazarı Nuh Gönültaş bundan bir ay önce değinmişti.

Gönültaş, 24 Ağustos’taki yazısında, o dönem muhafazakár erkeklerin Sibel Can tipinde kadınları sevdiği görüşüne karşı çıkarak, "Asıl sekreter severler" demiş ve şunları yazmıştı: "Bence asıl üzerinde durulması gereken konu, erkeğin toplum içinde yükselirken kadının geri kalması ve zamanla kendisini işlevsiz hissetmeye başlaması olmalı. Koca, hasbelkader dindar bir evlilik yapıyor. Yıllar öyle geçiyor, çocuklar büyüyor, bu arada baba iktidara geliyor, milletvekili, bakan, genel müdür vs. oluyor. Bakan olan erkeğin karısı eşinin ortamlarına yabancılaşmaya başlıyor. Erkeğin gözü de dışarı kayıyor. Daha çok da sekreterleri ile... Turgut Özal’ın, Necmettin Erbakan’ın ve daha burada adını dile getiremediğimiz birçok dindarın sekreterleri ile evlenmeleri de iyi bir araştırma konusu olur ve AK Parti içinde çok da örnek bulunabilir!"

AKP Milletvekili Sabri Varan’dan 4 çocuğu olan eski eş Nuriye Durmuşoğlu, haberin gazetelerde yer aldığını öğrenince evinden ayrılarak bir yakınının yanına yerleşti. Telefonla ulaştığımız Durmuşoğlu, "Olanlara üzüldünüz mü?" sorusuna,, "Üzgün olduğumu size kim söyledi? Benim durumum herkesi neden ilgilendiriyor? Beni mi kurtaracaksınız" karşılığını verdi. Durmuşoğlu, tüm olup bitenleri henüz değerlendirme aşamasında olduğunu ve çözmesi gereken sorunlar bulunduğunu söyledi. Ayrıldığı eşi Sabri Varan ile bir araya gelip konuşacağını ve ona göre bir açıklama yapıp yapmamaya karar vereceğini belirten Nuriye Durmuşoğlu, "En azından bugün konuşmayacağım. Tabii gerekirse konuşurum" dedi.

AKP’li Sabri Varan’ın yeni evliliği konusunda Gümüşhane’deki siyasi partilerin yöneticileri yorum yapmaktan kaçındı. AKP İl Başkanı Yusuf Özgün, "İnsanların özel hayatıdır. Bu konuda yorum yapmayı doğru bulmuyorum" dedi. CHP İl Başkanı Erkan Pelit ise, "Özel yaşamdır, yorum yok" derken, DYP İl Başkanı İsmail Taştan da "Ben hiç kimsenin özel hayatı üzerinden siyaset yapmayı doğru bulmuyorum" diye konuştu.

KULİSLERDE konuşulan çok eşli AKP’lilerin dışında AKP Grubu, son bir yıl içerisinde ’karakollara ve mahkeme salonlarına yansıyan’ olaylara da tanık oldu. AKP Konya Milletvekili Halil Ürün’ün eşi Esma Ürün, eşinin kendisini dövdüğü gerekçesiyle Çankaya Yıldızevler Karakolu’na şikayette bulunmuştu. Bu olay, Ürün’ün imam nikahlı başka bir eşi olduğu tartışmalarını da beraberinde getirmişti.

AKP İstanbul Milletvekili İbrahim Özal ise danışmanıyla aşk yaşamış ve bunu itiraf etmişti. Özal’ın danışmanına imam nikahı yaptırdığı iddialarının ardından eşi boşanma davası açtı. Özal, daha sonra karısına dönmek için çaba sarfetti.

60 VEKİL EŞİ BÖYLE

AKP Trabzon Milletvekili Aydın Dumanoğlu’nun hikayesi ise diğerlerinden farklı bir boyut sergiliyor. Siyasete girmeden önce eşinden ayrılmak için dava açan Dumanoğlu, yılan hikayesine dönen ve yıllarca süren boşanma davası sırasında bir başkasıyla ilişki yaşadı. Dumanoğlu, ikinci eşiyle imam nikáhıyla evlenirken, bir de çocukları oldu. Dumanoğlu’nun boşanmaya çalıştığı eşi Sevil Dumanoğlu Hürriyet’e, AKP’li milletvekillerinin eşlerinin kendisine, "60 milletvekili eşi senin gibi sen 61’inci oluyorsun" dediklerini söylemişti.

EMİNE HANIM’A ŞİKAYET

Bu arada, adı son günlerde sıkça tartışma gündemine gelen bir bakanın da, özel kaleminde görevli genç bir kadınla ilişkisi parti kulislerine yansıdı. Bakan’ın başı örtülü eşinin durumu önce Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a aktardığı, Emine Hanım’ın durumu bildirmesi üzerine de Erdoğan’ın bakanını uyardığı öne sürüldü.

/Nuray BABACAN-Şehriban OĞHAN - Hürriyet

GÜNDEM HABERLERİ
Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
; ;