AK Parti seçim otobüsüne saldırı

4.10.2015 - 21:40

Seven, yaptığı açıklamada, 1 Kasım'da düzenlenecek genel seçim için Bingöl milletvekili adaylarının tanıtımını yapan seçim otobüsüne Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi'nde kimliği bilinmeyen kişilerce taş atıldığını ifade etti.

Saldırı nedeniyle araçta hasar oluştuğunu belirten Seven, polis ekiplerinin failleri yakalamak için çalışma başlattığını kaydetti.

Seven, demokratik bir ortamda gerçekleştirilmek istenen seçime gölge düşürmeye çalışanlara fırsat verilmemesi gerektiğine işaret ederek böyle bir saldırının yaşanmasını üzüntüyle karşıladıklarını vurguladı.

Seçim sürecinin sağlıklı ve huzurlu bir şekilde tamamlanması için herkesi sağduyulu olmaya davet ettiklerini ifade eden Seven, şunları kaydetti:

"Seçim güvenliğini tehlikeye atmak, korku salmak ve huzursuz bir ortam oluşturarak halkı sindirmeye dönük bu adımlar karşısında kararlılığımız devam edecektir. Demokrasiye inanan ve özgürlüğü savunan herkesin bu tür saldırıların karşısında olması gerektiğine inanıyor, bu hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz. Değerli halkımızın, bu tür provokasyonlara karşı duyarlı olacağına da ümit ediyor, AK Parti'nin seçim süreci boyunca hiçbir provokasyona gelmeyeceğini bir kez daha deklare ediyoruz. Bingöl'de seçimlerin sağlıklı yürümesi için teşkilatımız üzerine düşen gayreti büyük bir hassasiyetle gösterecektir."

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.