THY'DE BÜYÜK GREV 20 TEMMUZ'DA!..

13.7.2007 - 07:05

Hava-İş, anlaşma olmaması durumunda çalışma yerlerine grev kararını asacak.
Hava-İŞ, Türk Hava Yolları (THY) ve THY Teknik A.Ş ile yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerine ilişkin resmi arabulucunun raporunun kendilerine tebliğ edildiğini belirterek, görüşmelerde bir uzlaşma sağlanamaması halinde 20 Temmuzda grev kararının asılacağını bildirdi.

Hava-İş'ten yapılan açıklamada, ''THY ve THY Teknik A.Ş işverenlerinin 4 Temmuz tarihinde verdikleri ücret teklifi ve diğer teklifler uyuşmazlığı sona erdirecek nitelikte değildir.

Yasaya göre, arabulucu raporu tebliğinin yapıldığı tarihten itibaren 6 iş günü geçtikten sonra sendika grev kararı alabilir ve iş verenlere tebliğ edebilir' hükmü vardır. Bu hüküm çerçevesinde grev kararının işverene tebliğ tarihi olarak 20 temmuz cuma günü tespit edilmiştir' denildi.

Açıklamada ayrıca "grev kararlarımızın Bakanlar Kurulunca ertelenmesi halinde oluşabilecek olumsuzluklardan çalışanlar ve Hava-İş Sendikası sorumlu olmayacaktır" denildi.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.