CİHANER'DEN 'BOMBA' İDDİA!..

15.5.2011 - 00:00

CHP Denizli milletvekili adayı İlhan Cihaner, ''Faili meçhullerse, darbelerse biz de Ergenekon'a karşıyız'' dedi.

Cihaner, Denizli Esnaf Sarayı Konferans Salonu'nda soru cevap toplantısına katıldı.

Cihaner, toplantıya katılan bir kişinin, ''Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ne karşı darbe hazırlamakla suçlanıyorsunuz. Neden alelacele milletvekili adayı oldunuz, aklanmayı beklemediniz?'' sorusuna karşılık şunları söyledi:

''Bahsettiğiniz iddialar dokunulmazlık kapsamında değil. 2 yıl geçti Adalet Bakanlığı halen benden savunma istemedi. Önce HSYK'nın yeni yapısının oluşması beklendi. Adalet Bakanlığı bizim yargılanmamızı istemiyor, bu şaibeyle devam etmemizi istiyor. O dosyanın kamuoyunun bilgisine sunulmasını istemiyor. 'Bundan aklanın öyle gelin' diyorsanız katılırım size. Bu sorunun başbakana, içişleri bakanına, cumhurbaşkanına da sorulmasını isterim.''

Cihaner, ''silahlı suç örgütüne üye olduğu'' iddiasıyla ilgili olarak da şöyle dedi:

''Nerede silahlar? 6 tane el bombası bulundu başka bir şey yok. Şimdi düşünün bu suç örgütünün lideri 3. Ordu Komutanı. 3. Ordu Komutanının emrinde uçaklar var, tanklar var, silahlı on binlerce asker var.

Ben size kimsenin bilmediği bir şeyi de söyleyeyim. O el bombaları bu tutuklama nedeniyle benim elimden alınan başka bir hukuki soruşturmaya ait el bombaları. Maraş olayları ya da Sivas olayları sırasında olası bir iç savaşta köylere muhtemelen kontrgerilla tarafından dağıtılmış bombalar. Yani Türkiye'yi 12 Eylül'e getirenlerle, beni parmaklıklar ardına gönderenler muhtemelen aynı zekada, aynı bakış açısına sahip insanlar. Herkesin başına gelebilir, bu bir sıra meselesi.''

İlhan Cihaner, ülkede ''herkesin kendine göre Ergenekon'u oluştuğunu'' savunarak, ''Türkiye'yi 12 Eylül'e, iç savaş eşiğine getirenler Ergenekoncular ise bizden de oy yok. Faili meçhullerse, darbelerse biz de Ergenokon'a karşıyız'' diye konuştu.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.