Volkswagen'den sürüş eğitimi

18.11.2013 - 02:56

Volkswagen Ticari Araç, Ekonomik ve Emniyetli Sürüş Teknikleri (EVET) eğitimleri ile Türkiye genelinde yaklaşık 1.000 servis sürücüsüne ulaştı.

Volkswagen açıklamasına göre, personel ve turistik amaçlı taşıma yapan ticari araç sürücülerine yönelik geliştirilen eğitimlerde, katılımcılardan önce araçlarını günlük hayatta kullandıkları şekilde kullanmaları isteniyor ve sonra sürücülere emniyetli ve ekonomik sürüş teknikleri uzmanları tarafından teorik eğitimler veriliyor. Sürücüler yeni edindikleri bilgiler doğrultusunda VW Crafter ile bir kez daha yola çıkarılıyor.

Eğitimler öncesi araçlarını kulaktan dolma bilgilere dayalı tekniklerle kullandıklarını, ancak gelişen teknolojiyle uygulanan bu tekniklerin yanlış olduğunu bu eğitimlerde gördüklerini belirten ticari araç sürücüleri, eğitimin yararlı olduğunu, emniyetli sürüş tekniklerini öğrendiklerini ve yakıt tasarrufu sağladıklarını ifade etti.

Bir yıl içinde İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Mersin, Bursa ve Çorum'daki Volkswagen Ticari Araç Yetkili Satıcıları'nda düzenlenen eğitimlerde, yaklaşık 1.000 servis sürücüsüne ulaşıldı. Eğitimler 2014 yılında da devam edecek.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.