Taksim'de internet yasası savaşı

22.2.2014 - 20:01

Taksim'de “İnternet Yasası”nı protesto için yürüyüş yapmak isteyen gruba polis müdahale etti. Taksim’de “İnternet Yasası”nı protesto için toplanan grup ve polis arasında arbede çıktı. Uyarılara rağmen dağılmayan gruba polis, tazyikli su, boyalı mermi ve biber gazı ile müdahale etti.
İnternet Yasası’nı protesto için Fransız Konsolosluğu önünde toplanan yaklaşık 150 kişilik grup, Taksim Meydanı’na yürümek istedi. Polis yürüyüşün yasadışı olması nedeniyle önce grubu uyardı, ardından kalkanlarla grubun önünü kesti. Buna rağmen yürümekte ısrar eden grup ile polis ekipleri arasında zaman zaman arbede çıktı. Göstericiler ellerindeki bayrak sopalarıyla polisin üzerine yürürken, çevik kuvvet ekipleri de kalkanlarıyla grubu Galatasaray Lisesi’ne kadar uzaklaştırdı. Göstericilerin ellerindeki bayrak sopalarıyla polise saldırması üzerine müdahale de gecikmedi. Göstericiler, TOMA’dan sıkılan tazyikli su ile etkisiz hale getirildi. Bazı göstericiler gözaltına alınırken, grup üyeleri ara sokaklara dağıldı. Bazı göstericilerin ara sokaklardan polise havai fişek attığı görüldü.

ATILAN GAZ BOMBASI OTOBÜSE İSABET ETTİ

Mis Sokak'ta havaiye fişek atan gruba polisin attığı gaz fişeği, Tarlabaşı Bulvarı'nda Taksi yönüne ilerleyen içinde yolcu bulunan halk otobüsüne isabet etti. Yenikapı-Kurtuluş seferini yapan otobüsün içi bir anda gazla dolarken, yolcular şoförün kapıları açmasının ardından kendilerini dışarı attı.

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

 

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.