MALİKİ'DEN SINIRÖTESİ OPERASYON ÖNCESİ ŞAŞIRTAN ATAK!..

16.10.2007 - 00:10
BAĞDAT - Irak Başbakanı Nuri El Maliki, olası sınır ötesi operasyonla ilgili görüşmek üzere Türk yetkililerle acil olarak bir araya gelmeye hazırlandığı söyledi.
     Irak Başbakanlığı'ndan yapılan açıklamada, El Maliki'nin Irak-Türkiye sınırındaki durumu değerlendirmek üzere yarın yardımcılarıyla bir toplantı yapacağı belirtildi.
     Maliki, "Türk Hükümetindeki üst düzey yetkililerle, sorunları görüşmek ve çözmek için acil olarak bir araya gelmek üzere hazırlıklarımızı tamamladık" dedi.
     Açıklamada, Maliki'nin "Türk Hükümetindeki dostlarımızın, bizim de dilediğimiz gibi, karşılıklı saygı temelinde, diğerinin iç işlerine müdahale etmeden, topraklarının birbirlerine zarar verecek şekilde kullanımına izin vermeden, ikili ilişkilerimizi korumak ve geliştirmek konusunda kararlı olduğundan kesin olarak eminiz" ifadeleri yer aldı.
     Maliki'nin açıklamasında, Ankara'ya yapacağı muhtemel bir ziyaretle ilgili ya da Türk yetkililere ulaşacak bir davetle ilgili herhangi bir bilgi kaydedilmedi.
Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.