Evine giren hırsızı vurdu

3.6.2013 - 21:38

Konya’da evine hırsız giren emekli subayın silahı, arbede sırasında kazara ateş aldı. Olayda, şüphelilerden biri yaralandı.

Emekli subay Ali S’nin Selçuklu ilçesi Sille Ak Mahalle'deki evine giren 3 hırsız, evden halı ve bakır malzeme çaldı. Olaydan bir gün önce de evine hırsız girdiği öğrenilen Ali S, bisikletle kaçan şüphelileri fark ederek peşlerine düştü.

Otomobiliyle takibi sürdüren Ali S, şüphelilerden Murat Ş’yi durdurdu. Hırsızlık şüphelisi Murat Ş, kendisini yakalamaya çalışan ev sahibine bıçak çekti. Yaşanan arbede sırasında ev sahibi Ali S’nin elindeki tabanca ateş aldı.

Yüzünden yaralanan Murat Ş, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Kaçan diğer şüpheliler Yaşar B. ve Şahin K. ise polis ekiplerince yakalandı.

Ali S’nin ifadesinde, “Hırsızlar önce 2 televizyon ve elektrik süpürgesi çaldı. Bir gün sonra komşular yine eve hırsızların girdiğini söyleyince olay yerine geldim. Ben eve gelince hırsızlar kaçmaya başladı. Durdurmak istedim ancak şüphelinin biri bana bıçakla saldırdı. Şüphelinin yüzüne vurmak istediğim sırada tabanca ateş aldı” dediği öğrenildi.

Tedavisinin ardından taburcu edilen Murat Ş. ile diğer şüpheliler Yaşar B. ve Şahin K, sevk edildikleri nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.