KATİLLER DIŞARI, BU HALDEKİ KADIN CEZAEVİNE!

14.1.2011 - 00:39

MUAMMER AY - DERYA YETİM
SAMSUN

Samsun'un Canik ilçesinin Karşıyaka Mahallesi'nde ikamet eden 3 çocuk annesi Saliha Salkılıç'ın (53) kızı Yasemin, İlkadım ilçesi Ağabali Caddesi üzerinde giyim mağazası açtı. Daha önceden sigorta kaydı bulunduğu için genç kız iş yerini emekli olmasına yardımcı olmak üzere annesinin üzerine yaptı. Şeker hastalığından dolayı 4 yıldır 2 gözü kör olan Saliha Salkılıç adına bankadan çek alındı. İş yeri ortağı olduğu ileri sürülen F.E.'nin çekleri kullanıp ödeme yapmadığı iddia edildi. Daha sonra da karşılıksız çek suçundan Saliha Salkılıç hakkında dava açıldı. Çeklerden habersiz olan Saliha Salkılıç, yargılandığı 2 ayrı mahkeme tarafından 76 ve 45 gün olmak üzere toplam 121 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Gözleri görmeyen Saliha Salkılıç, bugün Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri tarafından evinde gözaltına alınıp Samsun Adliyesi'ne sevk edildi. Adliyeye eşi Mehmet Salkılıç (56) ve oğlu Ersin Salkılıç'ın kucağında çıkarılan Saliha Salkılıç'ın ayrıca yine çek suçundan Samsun 5. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından arandığı ortaya çıktı. 5. Asliye Ceza Mahkemesi heyeti, gözleri görmeyen kadının yürüme güçlüğü çektiğinden adliyenin zemin katındaki 5. Sulh Ceza Mahkemesi'nde ifadesini aldı. Hapis cezasından dolayı İnfaz Savcılığı'na sevk edilen ve adli işlemlerinin tamamlanmasının ardından tutuklanan Saliha Salkılıç, eşi, oğlu ve polislerin yardımıyla adliye merdivenlerinden güçlüklü indirilip 121 gün hapis cezasını çekmesi için polis aracına bindirilip Samsun Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

Saliha Salkılıç'ın tutuklanması, olayı gören vatandaşların yüreklerini burktu. Tutuklanan kadının eşi Mehmet Salkılıç, "İş yerine ortak olarak aldığımız F.E., bizi dolandırdı. Kestiği çekler karşılıksız çıktığı için bugüne kadar 30 bin TL'ye yakın borç ödedim. Eşim çok güç durumda. 4 yıldır her 2 gözü görmediği gibi, şeker ve kalp hastası. Beyninde bulunan tümörden dolayı da daha önce ameliyat oldu. Evde bile bakımını zor yapıyoruz. Cezaevinde kalması mümkün değil" diye tepkisini dile getirdi.

Vatandaşlar ise azılı katillerin cezaevinden tahliye edildiği bugünlerde her 2 gözü görmeyip hasta ve bakıma muhtaç bir kadının cezaevine atılmasına anlam veremediklerini söylediler.

Haberin Fotoğrafları
Haberin fotoğrafları için tıklayınız
Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.