Demirtaş, 'Türkiye'yi değiştirmeye hazırız'

4.8.2014 - 23:48

Dörtyol Kavşağı’nda halka hitap eden cumhurbaşkanı adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçilmeleri halinde halkın cumhurbaşkanı olacaklarını dile getirdi. Halk iktidarını kuracaklarını ifade eden Demirtaş, “Bütün Türkiye halkları dürüstlüğü onurlandırmalı, ödüllendirmeli, yanlış yapanı cezalandırmalıdır. Ağrı'da yanlış yapanı cezalandırdınız. Halka yanlış yapanı affetmeyin. Halkın iradesini tanımayanı tanımayın. Eğer Filistin, Suriye ve Irak'taki halklar bizim söylediğimiz gibi yan yana durabilselerdi, aynı meydanda durup aynı kardeşlik hayali ile mücadele etseydi, bu felaketler yaşanır mıydı? IŞİD'in barbarlığı Şengal'e dayanmış. Dünya üzerinde bir avuç kalmış Yezidileri katletmek istiyorlar. Ama biz dayanışma içinde olacağız. Karadeniz, Akdeniz, Trakya her yerde aynı tablo. Bizler yeni bir yaşamla yeni çözümü üretmek istiyoruz. Burada bize de AKP'ye de oy verenler var. Baş göz üstüne. Bütün ezilen kesimlerin ortak siyasetini yapmaya karar verdik. Bizi mezhep, ırk ırk, Gürcü, Laz, Çerkez, Kürt, Arap diye ayırmaya çalışanlar bu işin sadece kaymağını yiyenlerdir. Bizler de Kürtler olarak tüm ezilenler el ele vermeliyiz. Yeni bir yaşam, yeni bir siyaset anlayışı ile birlikte hareket etmeliyiz. Karadeniz'den, Ege'den, Trakya'dan bize büyük bir destek var. Onlar bizim düşmanımız değil biz de onların düşmanı değiliz. Biz kendi anadilimizle yaşayamazken kardeşlik olmaz. Kalıcı eşit kardeşliği kurmak istiyoruz. Kimse birbirini dışlamadan, tehdit olarak görmeden, ortak vatanda demokratik ulus anlayışı ile birlikte yönetim anlayışını yüreklerinde tutuyorlar” dedi.
Küçük bir çocuk sahneye çıkarak Demirtaş'a buğday ve kumbara verdi. Çocuğa teşekkür eden Demirtaş, kısa bir süre sohbet etti.
HDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan, HDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane, Ağrı Belediyesi eş başkanları Sırrı Sakık ve Mukaddes Kubilay ile HDP yöneticileri de mitingde hazır bulundu. 

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.