Ülkücüler, eylemci gençleri sopalarla dövdü

Ülkücüler, eylemci gençleri sopalarla dövdü
1.6.2013 - 22:51

Konya'da, Taksim Gezi Parkı olaylarını protesto etmek isteyen üniversiteli gençlerden oluşan eylemcilere, sopalarla ve demirlerle saldırmak isteyen karşıt görüşlü gruba polis müdahale etti.

Konya'da sosyal paylaşım sitesinde örgütlenen 500'ün üzerinde üniversiteli genç, Taksim'deki Gezi Parkı olaylarını protesto etmek önce Zafer Meydanı'nda toplantı Buradan Kültürpark'a yürüyen eylemci grup, daha sonra Bosnahersek Mahallesi'ndeki Gençlik Parkı'na gelerek diğer gruplarla birleşti. Sayıları artan grup, daha sonra Mesaj Caddesi üzerinde yürüyüşe geçti. Eylemcilerin yürüyüşü sırasında alana gelen karşıt görüşlü yaklaşık 100 kişi, yürüyüş yapan eylemcilere saldırmak istedi. Geniş güvenlik önlemi alan çok sayıda polis tarafından güçlükle engellenen karşıt görüşlü grup, ara sokaklardan koşarak yürüyüş yapan grubun önüne çıkmak istedi. Ellerinde sopa, taş ve demirlerle yürüyüş yapan eylemcilere saldırmak isteyen gruba, polis ekipleri geçit vermedi. Yaşanan arbede, polis tarafından güçlükle önlendi. Karşılıklı atılan sloganların ardından yürüyüş yapan grup Gençlik Parkı'nda tekrar bir araya geldi. Sabaha kadar eylemlerine devam edecekleri ifade edilen öğrenci toplulukları arasında da tartışma çıktı. Tartışma nedeniyle çevik kuvvet ekipleri, Gençlik Parkı'na girmek zorunda kaldı. Polisin önlem almasının ardından öğrenci toplulukları polisinde uyarısıyla eylemlerine son verdi. Gruplar daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.
 

Haberin Fotoğrafları
Haberin fotoğrafları için tıklayınız
ASAYİŞ HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;