BAYKAL’IN KONVOYUNDA BAŞINI KÖPRÜYE ÇARPARAK ÖLEN GENCİN EVİNDE YAS

5.6.2008 - 13:58

YUSUF ZİYA ERARSLAN
ANKARA -  Ankara'da elektronik dükkanı olan CHP Gençlik Kolları Genel Sekreteri Ersin Çıldır'ın (29) ölüm haberi ailesini perişan etti. Etlik'te oturan Çıldır ailesi, bugün sabah saatlerinden itibaren evde taziyeleri kabul etmeye başladı. Baykal'ın özel ricası üzerine bugün yapılacak olan cenaze töreninin ise yarına ertelendiği öğrenildi.
Ersin Çıldır'ın babası İhsan Çıldır, oğlunun parti otobüsü üzerinde 4 arkadaşıyla birlikte anonslar yaparak Baykal'ın da bulunduğu konvoyun yolunu açmaya çalıştığını belirterek, "Otoban üzerinde bir köprü varmış. İkaz etmişler diğerleri çöküyor, ama sanırım müzik sesinden Ersin duymuyor. O sırada basireti mi bağlandı, yoksa ecel kulaklarını mı kapattı artık Ersin uyarıları duymuyor ve başını köprüye çarpıyor" diye konuştu.
Ersin'in oldukça sağlıklı, neşe dolu ve sevecen bir yapıya sahip olduğunu ve oğlunun ölümüne halen daha inanamadığını söyleyen acılı baba, "Her gün evde siyasi ve ekonomik değerlendirmeler yapardık. Bazen ona, 'Oğlum ülkeyi sen mi kurtaracaksın' derdim, o da 'Birileri bir şey yapmalı baba' cevabını verirdi. Yaşadıklarımıza hala inanamıyorum" dedi.
Baykal'ın olay günü ve sonrası birkaç kez kendisini telefonla aradığını anlatan İhsan Çıldır, şöyle devam etti:
"Baykal aradı, 'Sizden bir ricam var. Ersin'in töreninde bulunmak istiyorum. Cenazeyi cuma günü kaldırabilir miyiz?' şeklinde ricada bulundu. Bende kendisine, 'Başkanım Ersin benim kadar sizinde çocuğunuz. Nasıl uygun görüyorsanız öyle yapalım' karşılığını verdim. Gerçekten parti sahiplendi, Allah için. Dün akşam da CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın eşi eve gelerek taziye dileklerini iletti. Hükümeti temsilen henüz kimse aramadı."
Babası Bülent Ecevit hayranı olan ve uzun yıllardır parti içinde siyaset yapan gencin, bir kamu kuruluşunda göreve başladıktan sonra evlilik planları yaptığı öğrenildi.

Haberin Fotoğrafları
Haberin fotoğrafları için tıklayınız
Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.