Hainlerin gizlendiği evlerden çuval çuval bakın ne çıkıyor

4.1.2016 - 12:45

ŞIRNAK’ın sokağa çıkma yasağı süren Silopi İlçesi Başak Mahallesi’nde operasyonlar sürüyor.

Güvenlik güçler, teröristlerin girdiği evlerde yaptıkları aramada El Yapımı Patlayıcı yapımında kullanılan malzemeleri ele geçirdi.

PKK’lıların kullandıkları evlerde ve depolarda Amonyum Nitrat çuvallarının olduğu tespit edildi.

Öte yandan bölge halkına güvenlik güçleri tarafından yiyecek yardımı yapıldı.

GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA
 
Genelkurmay Başkanlığı ise dün yürütülen operasyonlara ilişkin bilgi verdi. Şırnak Cizre'de 8, Silopi'de 2 terörist etkisiz hale getirildi.
 
Genelkurmay'ın açıklaması şöyle:
 
Şırnak / Cizre’de devam eden operasyonda; sekiz bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, (Operasyonlarda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 195’dir.) İki el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.
 
Şırnak / Silopi’de devam eden operasyonda; iki bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, (Operasyonlarda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 30’dur.) bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği ile 53 adet fişeği, iki adet şarjör, bir adet havan mühimmatı ve bir ton amonyum nitrat ele geçirilmiş, üç adet El Yapımı Patlayıcı imha edilmiş, üç barikat kaldırılmıştır.
 
Diyarbakır / Sur’da devam eden operasyonda; 13 adet El Yapımı Patlayıcı imha edilmiş, bir barikat kaldırılmış, bir hendek kapatılmıştır.
 
Tunceli’de icra edilen operasyonda, tespit adilen bir sığınak içerisinde, El Yapımı Patlayıcı yapımında kullanılan 10 kilogram Anfo (Amonyum nitrat-Fuel oil), 100 metre kablo ile muhtelif gıda ve mutfak malzemesi ele geçirilmiştir.
 
YDG-H'YE YARDIMDAN GÖZALTI...
 
Öte yandan TSK'nın açıklamasına göre Şırnak / Silopi’de, YDG-H içerisinde faaliyet yürüten ve bölücü terör örgütüne yardım ve yataklıkla suçlanan 4 kişi yakalandı.
 
KİLİS'TE 4 DEAŞ ÜYESİ YAKALANDI

 
Kilis’de ise Suriye’den Türkiye’ye sınırı yasa dışı yollarla geçmeye çalışan, DEAŞ terör örgütü mensubu olduğu değerlendirilen yabancı uyruklu dört kişi gözaltına alındı.
 

Haberin Fotoğrafları
Haberin fotoğrafları için tıklayınız
Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.