Suriye'de bomba yağmuru

17.12.2012 - 12:20

Suriye ordusunun Halep’e düzenlediği hava saldırısında 5 kişinin öldüğü, 26 kişinin de yaralandığı bildirildi.
Kara Harp Okulu ve Minnak Askeri Havalimanı’na yönelik muhaliflerin operasyonları da devam ediyor. Halep’in Azez ilçesinde akşam saatlerinde Suriye savaş uçakları bir saldırı gerçekleştirdi. Bombardımanda bir cami ve 5 ev yıkıldı. Yıkılan evlerde kalan kişilerin cenazede olması ise faciayı önledi. 15 kişinin yaralandığı bombalı saldırıda, bölgeye ulaşan İHH acil yardım ekipleri çalışmalara başladı. "Varil" adı verilen bombaların hedef aldığı 15 yaralı, Suriye sınırına sevk edilen ambulanslarla Kilis’e getirilip tedavi altına alındı. Çoğunluğu çocuk olan yaralılar arasında durumu ağır olanlar Gaziantep’e sevk edildi.
Bombalamaların devam etmesi nedeniyle sınır bölgesinde ambulans bekletiliyor. Bugün Halep’in Azez, Telrifat ve Marea bölgelerinin bombalanması sonucu toplam 5 kişi öldü, 26 kişi de yaralandı.

 

İHA

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.