Yıldız, 'Türkiye üzerinde oynanan oyuna kanmayalım'

16.2.2014 - 00:37

Bakan Yıldız, AK Parti Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in proje tanıtım toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan Yıldız, hayırlı hayalleri olmayanların hayırlı işler yapamayacağını belirterek, “Yapılan projeler daha ilk açıklandığında, bazıları bunların yapılamayacağını, hayalden öteye geçemeyeceğini söylemişlerdi. Ancak bu hayaller gerçeğe dönüşünce de bu projelerden istifade ettiler. Marmaray ve Kanal İstanbul projeleri için de aynı şeyleri söylediler. Ancak şimdi Marmaray çalışıyor, şimdi sıra Kanal İstanbul’da. Rahmetli Menderes, Boğaz Köprüsü’yle alakalı projeyi başlattı ve 2 gün sonra darbe oldu. Onun başlattığı proje ise hiçbir emeği olmayan CHP iktidarı döneminde tamamlandı ve onları hizmete açtılar’’ diye konuştu.
Türkiye’nin büyümeyi ve kendi başına durmayı başardığı bir dönemde yine sahneye farklı oyunlar konulduğunu vurgulayan Bakan Yıldız, “Her 10-15 yılda bir böyle senaryolar ortaya koyuyorlar. Gezi olayları sırasında ağaçların arkasından nişan alanlar, 17 Aralık’tan sonra başka şeylerin arkasından nişan alıyorlar. Yanı başımızdaki Suriye’ye bakın, hali içler acısı. Mısır ve Tunus’a bakın. Türkiye’yi de bu ülkelere çevirmek istediler. Ama oyunları tutmadı, tutmayacak da. Fakat Türkiye’de oynanan oyun farklıydı. Türkiye’de oynanan oyunun içinde enerji de var. Türkiye üzerine oynanan oyunlara aldanmayalım. Eğer oynanan oyunlara gelinirse, Türkiye’nin gayri safi milli hasılası 12 yıl önceki seviyeye geriler” dedi. 

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.