KİRASINI ÖDEMEYEN TOPALOĞLU'NA HACİZ!

22.1.2008 - 10:00

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün avukatları, dün Ümraniye'deki evde haciz işlemi yaptı. Haciz sırasında Mustafa Topaloğlu'nun üzerinden çıkan paraya da el konularak tutanak tutuldu. Haciz esnasında dinî nikahlı eşiyle tartışan Topaloğlu, eşini haciz memurlarının önünde tartakladı. Bu sırada kayınvalidesi, bir polise kafa atınca gözaltına alındı. Haciz yapılan evin Topaloğlu'na mı yoksa kayınvalidesine mi ait olduğu belirlenemedi.

İstanbul Ortaköy'deki dubleks daireyi aylık bin 210 dolara kiralayan; ancak 6 sene boyunca hiç para ödemeyen Topaloğlu, geçtiğimiz yıl haziran ayında polis zoruyla tahliye edilmişti. Birkaç gün sonra aynı daireyi bu kez Topaloğlu'nun oğlu kiralamıştı. Ancak o da babası gibi kira ödemiyordu. 1999'da kiralanan dairede Topaloğlu'nun ilk eşi Hasibe Topaloğlu oturuyordu. O dönemde Zaman'ın konuyla ilgili sorularını cevaplayan Mustafa Topaloğlu, "İnsanlık hali, borçlu olabilirsin. Devletin bile 400 milyar dolar borcu var. Hem vakıf ne demek? Senin, benim malım demek. Ben de vakıfım, kendimi insanlara vakfettim." demişti. Hakkında defalarca alacak ve tahliye davası açılan türkücü Topaloğlu, borçlarını yeniden yapılandırmak üzere ilgili yasadan yararlanmak için müracaat etmiş; ancak ödeme yapmamıştı.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.