Spor
  • 31.3.2015 18:02

Hacıosmanoğlu, 'Onlar istedi diye gitmem'

Hacıosmanoğlu, teknik direktör Ersun Yanal ile sürekli görüştüğünü vurgulayarak, aralarından herhangi bir sıkıntı bulunmadığını belirtti.

Hacıosmanoğlu, Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde geçen hafta olağan genel kurulda göreve seçilen Türkiye Spor Yazarları Derneği Şubesi Başkanı Murat Taşkın ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.
Yönetim kurulu üyeleriyle sohbet eden Hacıosmanoğlu, "Zor bir görev, bunlar kutsal görevler. Namuslu, ilkeli, ahlaklı bir şekilde yapmayı Cenab-ı Allah size nasip etsin. Habercilik ülkemizde toplumu yönlendiren unsurların başında geliyor. Orada ilke olursa ondan sonra insanları ilkesizlikten, ahlaksızlıktan suçlamaya kimsenin hakkı yok. Çünkü aracı kurum değil, yönlendiren kurum olduğu için asıl ilkenin orada olması lazım" dedi.

Trabzonspor'un son 2 sezonda Avrupa'da başarılı sonuçlar aldığını belirten Hacıosmanoğlu, "Trabzonspor, Videoton takımına 180 dakika gol atamadan Avrupa'dan elendi. Görevimizdeki iki sezonda tarihimizde art arda iki kez gruplara kaldık. Birinde Juventus ile karşılaştık, hakem oradaki maçta bizi perişan etti. Napoli maçına da sakatlıklar nedeniyle 13 oyuncuyla çıktık" ifadelerini kullandı.

"ŞİKE SÜRECİNİN SEMERESİNİ YAKINDA GÖRECEĞİZ"
Hacıosmanoğlu, şike süreciyle ilgili olarak ise şunları söyledi:
"Herkes bunu dile getirmiyorsunuz diyor, evet getirmiyoruz. Hukukçularımız iyi çalışıyor, bunun yakında semerisini göreceğiz, önümüze o konuyla ilgili farklı yaklaşımlar da geliyor. Bu bizim namus davamız, her zaman söylüyoruz. Olmayan hataları manşete taşıyanlar, hakem hatalarını manşete taşımıyor. Yerel medyanın taşıması gerekir. İlk yarı hakemlerin neler yaptığını hep beraber gördük, yaşadık. Şimdi bir şansızlık var. Bir takımda bu kadar sakat olmaz."

"ONUR OLSAYDI TRABZONSPOR BU DURUMDA OLMAZDI"
Ligin ilk yarısında kaleci sorunu da yaşadıklarını hatırlatan Hacıosmanoğlu, "Onur sakatlanmadan önce kaledeyken 8 maçta 4 gol yedik. O kalede olsaydı bugün Trabzonspor burada mı olurdu? Hakan'ın ikinci yarıdaki performansı, ilk yarıda olsa burada mı olurduk? 90 dakikadan sonra Kasımpaşa maçında gol yedik. Yenmemiz gereken Gaziantepspor maçını kaybettik. Bu iki maçta 5 puan kaybetmesek 48 puanımız olacak ve Trabzonspor için şampiyonluktan bahsedilecekti" dedi.

"BAZI KESİMLER İSTEDİ DİYE HACIOSMANOĞLU GİTMEZ"
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, ligde kalan 9 haftada çok şeyin değişebileceğini vurguladı. "2 haftada 5 puan alsak farklı yerde olabilirdik" diyen Hacıosmanoğlu, "Art niyetli insanlar, 'Hacıosmanoğlu başarısız. Gitsin, burada durmasın da ne olursa olsun' diyenler ortaya proje koymalılar. Sadece 'ben adayım, geldin mi burayı kurtaracağım' dememeliler. Biz burayı namusumuz gibi görüyoruz. Gittikten sonra gelen adam görür, bizden önceye de sonraya da bakar. Tek dertleri Hacıosmanoğlu gitsin. Hacıosmanoğlu siz gitsin dediğiniz zaman gitmeyecek ki. Bunu diyen adamlar belli bir zümre şehirde. Yürekleri varsa benimle Trabzon sokaklarında gezsinler. Bakalım kim kimi seviyor. 'Ben ölürdüm sana oy vermedim ama yapılanları gördüm, sana oy vereceğim' diye sayısız mesajlar geliyor" şeklinde konuştu.

"BULUNDUĞUMUZ YERDEN BEN DE MEMNUN DEĞİLİM"
Hacıosmanoğlu, ligde bulundukları konumu hazmedemediğini ifade ederek, "Bu kadar olumsuzlukları yaşamış 43 puanlı Trabzonspor'u kim arzu eder ki? Ben de bu kulübün bir taraftarıyım. Ligde 43 puanda olmasını ben de hazmedemiyorum. Hazmedememek, eleştirmek farklı bir şey ama haksızlık yapmak başka bir şey. Yukarıda Allah var, yazık günah değil mi? Takımın kalecisi sakatlandı, olmayacak goller yedi. Onur ile 4 gol yedik sonra 8 haftada 22 gol yedik" dedi.

"7 BİN HACIOSMANOĞLU FORMASI SATILMIŞ"
Sokağa çıktıklarında sağduyulu insanların sevgisiyle karşılaştığını dile getiren Hacıosmanoğlu, "Türkiye'nin neresine gidersek gidelim bunu görüyoruz. 7 bin Hacıosmanoğlu, forması satılmış. Benim de haberim yoktu, geçen hafta söylediler. Taraftar alıyor, formanın arkasına yazdırıyor ismi. Bizi bu insanların sevgisi tutuyor. 'Koltuk sevdası mı var' diyorlar, 'niye gitmiyor' diyorlar. O insanların sevgisi olmasa niye duralım ki burada. Allah bizi onlara karşı mahcup etmesin" değerlendirmesinde bulundu.

Hacıosmanoğlu, 2 senedir görevde olduklarını vurgulayarak, "2 senede nelerle mücadele ettiğimizi biz biliyoruz. Karşılığını sahada almamız lazım. Yeni kurulan takım hiçbir zaman şampiyon olmaz, bunu herkes biliyor. Bu sene bizi rahat bıraksaydılar, bütün şansızlıklar bizi bulmasıydı en rahat şampiyon olacağımız sezonlardan biriydi. Öyle de kadromuz vardı. Bakıyorsunuz kadroda halen 4-5 sakat var. Aytaç'ı yeni aldık, gelecek yıl Türkiye'nin en iyi ön liberolarından olacak. Geldi, tarak kemiğini kırdı. Deniz, ligin ilk maçı ne penaltımızı verdi, ne kart verdi. Hiç pozisyon olmasaydı yenilseydik de sakatlanmasıydı. Kim bilir bu sezon neler yapardı bizde" şeklinde konuştu.

"ÖNÜMÜZDEKİ SEZON FIRTINA GİBİ BİR TRABZONSPOR OLACAK"
İskelet bir takım oluşturduklarını söyleyen Hacıosmanoğlu, "Eksik mevkilere 4-5 oyuncu koydun mu önümüzdeki sene bu takımı kim tutacak, kimse tutamaz ki. Bu nasip işidir, Cenab-ı Allah başkanlığı nasip etti, süresini de o tayin edecek. Bu kadro kendi iskeletini ortaya koydu. Hem sahadaki becerisiyle hem de karakter yapısıyla bunu yaptı. Eksikler giderildiğinde önümüzdeki sene bu takım ligde çok iş yapacak. Hocamızın zaten kadro kurmadaki becerisini söylememeye gerek yok. 2011'de şampiyon olan kadronun temellerini o atmıştı. Yine aynı şekilde çalışıyor. Cenab-ı Allah nasip ederse önümüzdeki sene fırtına gibi bir Trabzonspor olacak. Bu seneden de umudumuzu kesmedik. 9 hafta var ve çok şey değişir" açıklamasını yaptı.

"HOCA İLE DEVAMLI GÖRÜŞÜYORUZ"
Hacıosmanoğlu, teknik direktör Ersun Yanal ile görüşeceği şeklinde basında çıkan haberlere ilişkin ise, "Hocayla devamlı görüşüyoruz. Takımın hocasıyla ayda bir görüşmüyoruz. Takımın başkanı, hocasıyla belli sürede mi konuşur" yorumunu yaptı.

GÖKMEN ŞAHİN

İLGİLİ HABERLER