Gündem
  • 9.11.2018 21:03

Hakkari'de topçu mühimmatı patladı!.. 25 asker yaralandı

Hakkari'de mühimmat patladı: 25 askerimiz yaralı!

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki üs bölgesinde top atışı yapıldığı esnada arızalı mühimmatın infilak etmesi sonucu askeri personellerin yaralandığı bildirildi.Hakkari Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Bugün Şemdinli ilçesi Ortaklar Süngü Tepe Üs Bölgesi'nde top atışı yapıldığı esnada arızalı mühimmatın infilak etmesi sonucu askeri personellerimiz yaralanmıştır." ifadesine yer verildi.

Yaralı askerler, helikopterle Hakkari ve Yüksekova’daki devlet hastanelerine kaldırıldı.

25ASKERİMİZ YARALI

Gelen bilgilere göre meydana gelen patlamada 25 askerimiz yaralandı. Aralarında bir Yüzbaşı, bir Astsubay, iki Uzman Erbaş ve 21 erin bulunduğu yaralılar helikopterle hastaneye kaldırıldı.

7 ASKER KAYIP

Milli Savunma Bakanlığı Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki üs bölgesinde top atışı yapıldığı esnada arızalı mühimmatın infilak etmesi sonucu 25 askerin yaralandığını 7 askere ise ulaşma çalışmalarının devam ettiğini duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı'nın açıklaması şu şekilde:

Hakkari’de bir üs bölgemizde, ilk bilgilere göre atış esnasında ağır silah mühimmatından kaynaklandığı değerlendirilen bir kaza meydana gelmiştir. Kaza sonucunda yaralanan 25 kahraman silah arkadaşımız süratle hastaneye tahliye edilmiş ve tedavilerine başlanmıştır. Yedi kahraman silah arkadaşımıza ulaşma çalışmaları devam etmektedir. Kaza hakkında inceleme başlatılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı

 

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER