Medya
  • 23.4.2019 22:39

Hasan Cemal haini 23 Nisan'da Ermenileri selamladı

T24 yazarı Hasan Cemal, "Erdoğan’a karşı Atatürk’ün yanındayım" diyerek bir yazı kaleme almıştı..

Hasan Cemal'den anlamlı günde provokatif twitter..

hasan cemal ile ilgili görsel sonucu

Bugün 23 Nisan. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 99. yıl dönümü. Bir başka deyişle 23 Nisan Ulusal Egemenliğin taç giydiği gün. Ancak İngilizlerin maşası olmakla suçlanan Cemal Paşa'nın torunu gazeteci Hasan Cemal bu özel günü bırakıp, FETÖ'nün suikasti sonucu öldüğü ortaya çıkan Hrant Dink'e mesaj adı altında sözde Ermeni soykırımını anmayı tercih etti. Cemal'e tepki ise Sevilay Yılman'dan geldi. Yılman, Hasan Cemal'in mesajını "Sinir uçlarına jilet atmak" olarak niteledi.

Hasan Cemal'den anlamlı günde provokatif tweet!

AGOS Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink bundan 12 yıl önce 19 Ocak 2007'de İstanbul Şişli'de katledildi.

Ä°lgili resim

Dink'in ölümünün arkasından ise FETÖ çıktı. Yargılamalar hala sürüyor.

FETÖ'ye tek laf edemeyen Hasan Cemal bugün Hrant Dink'e ithafen sosyal medya hesabından tam anlamı ile provokasyon kokan bir mesaj paylaştı.

hasan cemal ile ilgili görsel sonucu

Hasan Cemal mesajında, "Sevgili Hrant, biliyorum çok uzaklardasın, ama yine de 24 Nisan soykırım acını paylaşıyorum." dedi.

Milli ve manevi değerlerin yanında durmayan Hasan Cemal'in Dink üzerinden yaptığı soykırım güzellemesine tepki Habertürk yazarı Sevilay Yılman'dan geldi.

hasan cemal ile ilgili görsel sonucu

Yılman, "Sevgili @hsncml Ama daha bugün ayın 23. 😳 Üstelik de ulusal egemenlik ve çocuk bayramı... Yarının acısını bugün paylaştığınızı kamuoyuna duyurmak için pek uygun değil. Kusura bakmayın ama sinir uçlarına jilet atmak oldu bu paylaşımınız" ifadesini kullandı.

Hasan Cemal'in Ulusal Egemenlik gününün kutlandığı 23 Nisan'la ilgili herhangi bir paylaşım yapmayıp, Ermeni Diasporası'nın sözde soykırım iddialarına zemin olması için özenle seçilmiş 24 Nisan'a ilişkin mesajı tercih etmesine takipçilerinden de büyük tepki geldi.

İşte sosyal medyada Hasan Cemal'e gösterilen tepkilerden bazıları...

 

 

İLGİLİ HABERLER