Asayiş
 • 28.2.2020 00:50

Hatay Valisi: 29 Mehmetçiğimiz şehit oldu

İdlib'den acı haber! 29 asker şehit oldu

Hatay Valisi Rahmi Doğan, "İdlib'de rejim kuvvetleri tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurları hava saldırısına uğramıştır. Bu saldırı sonucu 29 Mehmetçiğimiz şehit olmuştur." dedi.

Rahmi Doğan, AFAD İl Müdürlüğü binasında, İdlib'de TSK'ye yönelik hava saldırısına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Saldırının rejim güçlerince yapıldığını belirten Doğan, şunları kaydetti:

"İdlib'de rejim kuvvetleri tarafından TSK unsurları hava saldırısına uğramıştır. Bu saldırı sonucu 29 Mehmetçiğimiz şehit olmuştur. Yaralılarımız, ağır yaralılarımız var, yaralılarımızı Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye aldık. Tedavileri devam ediyor. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Yaralılarımızla ilgili kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğim."

Doğan, hastanelerde yaralılar için herhangi bir kan ihtiyacı olmadığını vurgulayarak, "Tüm tedbirler alınmıştır, tüm sağlık personelimiz görevi başındadır. Yaralılarımıza gerekli müdahaleler yapılmaktadır. Hemşehrilerimden müsterih olmalarını bekliyorum ve hastanelerin etrafında herhangi bir yığılma olmamasını buradan istirham ediyorum." diye konuştu.

TAZİYE MESAJLARI

Ekrem İmamoğlu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "İdlib’den gelen acı haberler yüreğimizi yakıyor. Şehit düşen Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize baş sağlığı diliyorum" ifadelerine yer verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Hatay Valimizden gelen acı haberle yüreğimiz dağlandı. Şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum. Allah Mehmetçiğimizi korusun" ifadelerine yer verildi.

.

Yorumlar (4)

 • - Geri zekalı yorumcu

  Tayyip karde*im esad dediği adamla iyi geçinse ABD enperyalizminin emrini yerine getirmese bugün ne YPG ne PYD je de suriyede savaş vardı hepsi senin gibi mallar yüzunden

 • - CUMHUR

  Şehitlerimiz için kahrolduk. Cahilce yorum yapanlar nolcakti biz oraya gitmesek onlar da hay hay deyip bekleyecek miydi. Sınırimizda savaş var ve biz ülkenin güvenliğini korumak için oraya gittik. İyiki oy verdim AKP'ye.

 • - Sorumlusu AKP ve ona oy verenlerdir

  Sayı çokbdaha fazla şehit var tayyip yuzünden

 • - Hanzolar yüzünden memleket ne hale geldi

  Utanın reziller

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER