Spor
  • 26.2.2021 14:27

Hatayspor, Fenerbahçe'nin Aaron Boupendza teklifini açıkladı

Devre arasında Galatasaray'ın 6 milyon Euro teklifte bulunduğu Aaron Boupendza, Süper Lig'de attığı 18 golle yıldızlaşmaya devam ediyor. Hatayspor Basın Sözcüsü Rahmi Vardı, Krasnodar'a transferi son anda gerçekleşmeyen Boupendza için Fenerbahçe'nin yaptığı teklifi de açıkladı.

Hatayspor'un Gabonlu golcüsü Aaron Boupendza'nın Rus temsilcisi Krasnodar'a transferi son anda iptal olmuştu.

Transferin perde arkasında yaşanan gelişmeleri, Hatayspor Basın Sözcüsü Rahmi Vardı açıkladı.

Ara transferde Galatasaray'ın 6 milyon euro önerdiği oyuncuya Fenerbahçe de talip oldu. İşte Radyospor'a konuşan Rahmi Vardı'nın sözleri...

"BOUPENDZA BURADA KALMAK İSTEDİ"

Yaklaşık 8,5 milyon Euro'dan anlaşma sağlandı. Sonraki satıştan yüzde 20'lik pay anlaşması yapıldı. Sonradan oyuncumuz kulüpte kalmayı belirtti. Yanlış anlaşılmasın.

Oyuncumuz Krasnodar'a gitmek istemiyor diye bir durum söz konusu değil. Futbolcumuz, Hatayspor'da kalmak istiyor.

'Ben bu takıma katkı vermek istiyorum. Buradaki ortam iyi. Hocalarımızın ve arkadaşlarımızın bana bakış açısı iyi. Bu ortamı başka bir yerde bulamam' diyerek kulübümüzde kalmak istedi.Hem biz hem de Krasnodar, Boupendza'nın bu tutumunu hoşgörü ile karşıladık. Gollerine burada devam edecek.

"FİYATI 8.5 MİLYON EURO"

Bizim için ilginç olan şu, ilk Süper Lig'e çıktığımızda burası Suriye'ye yakın diye kimse gelmek istemiyordu. Ama Hatay'a gelen bir futbolcu bir daha gitmek istemiyor. En azından oyuncumuzun son fiyatı belirlenmiş oldu. Boupendza'nın bedeli 8.5 milyon Euro.Açıkçası oyuncumuzun Türkiye'de kalıp, Türkiye'de hizmet etmesini isteriz. Tabii ki burada kalmasını isteriz. Fenerbahçe'nin almasını isteriz. Galatasaray da alabilir.

"FENERBAHÇE İYİ BİR TEKLİF YAPTI"

Ama futbolcumuzun aklında böyle bir şey yok. Açık söylüyorum Hatayspor'da başarılı olduktan sonra yurt dışına gitmek istediğini belirtti.Yurtiçi ve yurtdışından 6-7 kulüp teklif getirdi. Kimisi takas önerdi, kimisi teklif. Rusya'dan bir kulüp var. Dinamo Kiev talip. Türkiye'den de Fenerbahçe açık açık oyuncuyu istiyor. Fenerbahçe iyi bir teklif yaptı.

23 MAÇTA 18 GOL ATTI

Hatayspor formasıyla 23 maça çıkan Gabonlu forvet Boupendza 18 kez fileleri havalandırdı. 1442 dakika sahada kalan oyuncu, 80 dakikada 1 fileleri sarsıyor.

İLGİLİ HABERLER