Gündem
  • 29.4.2015 12:47

Haydar Baş: ‘PKK'yı dağdan ben indiririm’

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, İstanbul'da yaptığı açıklamada, Türkiye'de kutuplaşma ortamı oluştuğunu ileri sürerek şunları söyledi:
"Sevgili kardeşlerim, ülkemizde çok ciddi bir kutuplaşma var. Bu bazen siyasilerin, bazen de diğer güç odaklarının tetikleyerek getirdiği bir kutuplaşma. Bazen sağ-sol, bazen Alevi-Sünni, devlet-millet barışacağı yerde kavga eder noktaya geldi. Bu tehdit maalesef ülkemizi kuşatmış durumda. Ciddi bir birliğe, beraberliğe ihtiyacımız var. Bu nasıl bir birlik olmalı? Kültürde, maneviyatta, siyasette yani milletin menfaatinde birlik olmalı."

"BÖLÜNMENİN HUKUKİ ALT YAPISI BAŞKANLIK SİSTEMİ"
"Samimiyetle söylüyorum ki Türkiye'de ayrılığa sürüklenen insanları barıştıracak olan tek bir hareket var, o da Bağımsız Türkiye Partisi hareketidir" diyen Haydar Baş, “Başkanlık sistemi Türkiye'yi bölmenin hukuki alt yapısı olacak. Milletimizi bir-beraber, millet-devlet kardeşliğini, sivil-asker kardeşliğini ortaya koyacak olan harekettir Bağımsız Türkiye Partisi. Bu olmadan Türkiye'de huzurun olması mümkün değil. Bakın Türkiye bölünme noktasına gidiyor ve bunu da başkanlık sistemi ile hukuki bir zemine oturtmaya çalışıyorlar" diye konuştu.

"MİLLİ EKONOMİ MODELİ TERÖRÜ BİTİRİR"
Haydar Baş, PKK terörünü bitirecek projelere sadece kendilerinin sahip olduğunu söyleyerek şunları kaydetti:
"Gelin üniter yapımızı devam ettirelim. Bir ve bütün olalım. Hiç kimseye ayrılık konusunda fırsat vermeyelim. Milli ekonomi modelinde yer alan sosyal devlet projeleriyle sunacağımız imkanlar onları dağdan şehre indirecek. İstersek dağdaki PKK'yı bile biz şehre gönüllü olarak indirebiliriz. Devletin onlara vereceği yardımlar, işler, vatandaşlık maaşı artı asgari ücret karşılığı 5 bin TL, eğitim ve sağlık imkanları onları dağdan şehre indirecek ve inşallah en ciddi olayların önüne geçecektir."

 

İLGİLİ HABERLER