Gündem
  • 12.5.2022 21:45

HDP Canan Kaftancıoğlu'na destek çıktı

Yargıtay 3'üncü Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun yargılandığı davaları karara bağlayarak, üç ayrı suçtan toplamda 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezası almasına hükmetti. Kaftancıoğlu'nun hüküm giymesinin ardından CHP'nin ittifak ortağı HDP'den art arda destek açıklamaları yapıldı.

CHP'li Canan Kaftancıoğlu: HDP... - Atatürkçü Dünya Derneği | Facebook

Yargıtay 3'üncü Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na, sosyal medya paylaşımları nedeniyle 'kamu görevlisine hakaret', 'Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak' ve 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçlarından verilen toplam 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezasını onadı.

HDP on Twitter: "#Yüksekdağ: Sevgili Canan Kaftancıoğlu'nun haklıların ve  mağdurların gücünü en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyor, kendisine  dayanışma duygularımı iletiyorum. https://t.co/iAywwozEwy  https://t.co/aCeSIXYpnz" / Twitter

HDP, KAFTANCIOĞLU'NA ARKA ÇIKTI

Gelişme sonrası CHP'nin ittifak ortağı HDP'den art arda destek açıklamaları yapıldı.

Yıldıray ÇİÇEK on Twitter: "İstanbul'da pkk-hdp sevdalı chp il başkanı Canan  Kaftancıoğlu istifa ederken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için  hdp sevdalı Tunç Soyer belirlenmiş... CHP'de her yol hdp-pkk...  https://t.co/ccjZ6e3ruP" / Twitter

Kaftancıoğlu'nun hüküm giymesini eleştiren HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, "Bu karar yargının değil siyasal erkin verdiği bir karardır" dedi.

"ÖRGÜTLEYİCİ KADINI GÖZDEN KAÇIRAMAZSINIZ"

HDP vekili Filiz Kerestecioğlu ise, "Kendisini ilk Toplumsal Bellek Platformu aileleriyle yaptığı zaman tanıdım ve dost bildim. Mücadeleci, örgütleyici bir kadını zalimler asla gözden kaçırmaz! Ama zulümle abad olamayacaksınız. Bu ülkeyi kadınlar birlikte aydınlığa çıkaracağız. Geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.

 

İLGİLİ HABERLER