Gündem
 • 16.6.2019 23:03

HDP: İmamoğlu kazanırsa İmralı'ya özgürlük yolu açılır

HDP İstanbul için ağzındaki baklayı çıkardı....

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'dan İstanbul seçimine yönelik itiraf geldi. Buldan, "İstanbul'u vermeyeceğiz. Seçim İmamoğlu-Yıldırım çekişmesinin çok ötesinde." dedi.

Kandil'in siyasi uzantısı HDP'nin, 31 Mart'ta olduğu gibi 23 Haziran'da da CHP ile ittifak yapacağı iyice gün yüzüne çıkmaya başladı.

YSK'nın İstanbul seçimlerini yenilenme kararının "hak gasbı" olduğunu iddia eden HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan "Biliyoruz ki 31 Mart'ta, Türkiye halkları İstanbul Belediyesini kazandı" diyerek hukuk tanımazlığını bir kere gözler önüne serdi.

Buldan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde hukuksuzluk yaşandığını, buna 23 Haziran'da cevap vermek için bir "demokrasi ittifakı" oluşturduklarını iddia etti.

AĞZINDAKİ BAKLAYI ÇIKARDI

Ağzındaki baklayı çıkaran Buldan "İstanbul bizimdir. İstanbul'u hiç kimseye teslim etmeyeceğiz, vermeyeceğiz. İstanbul Kürtlerindir, İstanbul kadınlarındır, İstanbul Türkiye halklarınındır ama AKP'nin olmayacak. Bu belediyeyi AKP'ye vermeyeceğiz. İstanbul seçimleri artık Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasında yaşanan çekişmenin çok çok ötesindedir. AKP'ye kaybettirmek üzere İstanbul'da demokrasi güçlerinin adayı kimse, oyunu onlara verecektir" diyerek CHP ile yaptıkları ittifakı açıkça dile getirdi.

"İMRALI'NIN YOLU AÇILIR DEMİŞTİ"

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli de CHP'nin her defasında inkâr etmeye çalıştığı işbirliklerini dile getirmişti. Temelli "23 Haziran'da CHP'ye oy verirseniz, İmralı'nın yolu açılır" şeklinde açıklamada bulunmuştu..

Yorumlar (6)

 • - AKPARTİ DÜŞMANLARI SEVİNMİŞLER

  Trampet çalmalarından belli

 • - AKPARTİ DÜŞMANLARI SEVİNMİŞLER

  Fetö nün İmamı Ekrem bu işin içini bilir Hdp nin kucağına oturan chp ve Ekrem imam oğludur

 • - AKPARTİ DÜŞMANLARI SEVİNMİŞLER

  İftira genel merkezi (chp) yapılan herşeyi çarpıttığı için Çarpık kafalı yalakaları da her yalana Yılana sarılır gibi sarılması normal Başkan Erdoğan bunların Türkiye düşmanlarının kimyasını bozdu Tabii yalakaların kimyasınıda

 • - Sayın Halil

  Geri zekalımısınız osloda AKP PKK ile masaya oturmadımı utanmadan adammı kandırıyorsun

 • - Halil

  Oslo bahanesi ile AK Partiye suçlayanlar ise günümüzde açık açık terör örgütü PKK ve onun siyasi uzantısı HDP'ye tek söz sarf etmiyorlar. Kim PKK ve onun siyasi uzantısı ile kol kola, el ele olduğu belli. Ama halen utanmadan sıkılmadan Oslo bahanesine sığınanlarda utanacak yüz yok ki. Aynen AKP liler sevinmiştir yorumunda bulunan kişi gibi

 • - AKP liler sevinmiştir

  Açılım AKP nin işi sevinin AKP osloda bunu yapmaya çalışmıştı siz de desteklemiştir

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER