Gündem
 • 19.8.2019 09:40

HDP'li 3 belediye başkanının görevden alınmasına CHP'den skandal tepki!

HDP’li Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir belediye başkanlarının İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınmasına CHP’den skandal bir tepki geldi. CHP Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, "Yazık, yazıklar olsun, bu kadar bedelden sonra gelinecek yer burası mı olacaktı?" dedi.

Diyarbakır, Mardin ve VanBüyükşehir belediye başkanlarının İçişleri Bakanlığı tarafından görev alınması ile ilgili açıklama yapan CHP Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, "Yazık, yazıklar olsun, bu kadar bedelden sonra gelinecek yer burası mı olacaktı?" dedi.

Bekaroğlu şu skandal ifadeleri kullandı:

Diyarbakır, Van ve Mardin'de 4,5 ay önce seçilen belediye başkanları görevden alınarak yerlerine valiler atandı. Gerekçe terör örgütlerine destek vermek.

Bunun anlamı sadece demokrasinin iptal eğilmesi değil, aynı zamanda halkın meşru siyasetten umudu kesmesinin istenmesidir.

"Sonra gelinecek yer burası mı olacaktı?"

Yazık, yazıklar olsun, bu kadar bedelden sonra gelinecek yer burası mı olacaktı? Ahmet Türk'ün belediye başkanı seçilmesini içine sindiremeyen bir zihniyetin Türkiye'nin Kürt sorununu çözmek diye bir niyeti olamaz. Bu kafa Kürt ve terör sorununu çözmez, sadece kullanır.

Yorumlar (5)

 • - MHP

  Türk Bayrağını dokunan belediyelere de Devlet te dokundu

 • - ÜLKÜCÜ GENÇLİK

  Ülkücü düşmanı Chp zihniyeti Belediyenin malı deniz yemeyen domuz @

 • - ÜLKÜCÜ GENÇLİK

  Chp bütün kötülüklerin anasıdır

 • - CUMHUR

  Terör örgütlerine alenen yardım ve yataklık varsa helaldir ; Melih GÖKÇEK te ilk defa belediye başkanı seçilince mobbing uygulaması yapmış şehrin arıtma tesisinin laboratuvarında çalışan CHP lileri görevden almış başka işlere göndermişti memurlara trafikte seyreden araçların plakalarının not edilmesi görevi verilmiş milletin parası çarçur edilmişti, işin ehli olmayanları laboratuvara atayıp Ankara halkını kolera salgını ile baş başa bırakmıştı kimse halkın sağlığı ile oynayan bu belediye başkanını görevden alıp kayyum atamamıştı çünkü içişleri bakanıda aynı partinin üyesi idi; bugün sandıkta kazanamadıklarında mızıkçılık yapıyorlar somut olmayan bahane ile görevden alıp yerine iktidar partisinin görevlendirdiği kişileri kayyum atıyorlar devletin gücünü kullanıyorlar hani seçilmişler atanmışlardan üstündü bunların her şeyi yalan talan iftira fitne fesat Allah cezalarını verecek.!

 • - CUMHUR

  Sırtını dayadikları partiye kar yağmış Chp feryat etmesinde ne yapsın

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER