Gündem
 • 25.5.2019 17:45

HDP'li Başkanın terörist kardeşi öldürüldü

HDP'li eski başkanın ödülle aranan terörist kardeşi öldürüldü

Tunceli'de 1 ay önce 3 girişli bir mağarada cesedi bulunan teröristin DNA raporu çıktı. Operasyonda yaralandıktan sonra saklandığı mağarada öldüğü değerlendirilen teröristin 300 bin TL ödüllü Gri listede aranan 'Ferhat' Kod adlı Ertan Erol olduğu belirlenirken, teröristin binbaşı Yavuz Sonat Güzel ve 3 askerin şehit edilmesinde yer aldığı ortaya çıktı.

Tnceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "24 Nisan 2019 Tarihinde Tunceli-Merkez Kırsalında İl Jandarma Komutanlığımızca yapılan operasyonda 1 erkek BTÖ mensubuna ait olduğu değerlendirilen cesedin ele geçirildiği bildirilmişti. Ceset üzerinde yapılan DNA incelemesinde cesedin terör arananlar gri listede bulunan (300 bin TL) Ferhat (K) Ertan Erol isimli BTÖ mensubuna ait olduğu anlaşılmıştır. Bahse konu BTÖ mensubu Ferhat (K) Ertan Erol’un 22.04.2016 tarihinde Tunceli-Elazığ karayolu Göktepe mevkisinde 3 askerimizin şehit edilmesi, 22.08.2016 tarihinde Nazımiye ilçe merkezine yönelik saldırı, 26.09.2015 tarihinde Merkez Çiçekli bölgesinde Jandarma Binbaşı Yavuz Sonat Güzel'in şehit edilmesi,Olaylarına katıldığı tespit edilmiştir" denildi.

TERÖRİSTİN ABLASI, HDP'DEN BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPMIŞ

O teröristin babasının da 25 yıl muhtarlık yaptığı ve 2018 yılında terör örgütüne yardım ve yataklık suçundan görevden alındığı, ablası Songül Erol Abdil’in 2004-2009 yılları arasında HDP'den Tunceli Belediye Başkanı olarak görev yaptığı öğrenildi.

 

 

Yorumlar (4)

 • - MİLLET

  Bu yaratıklar aile boyu terörist amerikan köpekliği yapan Hdp pkk ve onun yalakaları Siz hainsiniz harakiri yapında millet rahat etsin

 • - MİLLET

  Pkk'nın Hdp sini savunmak fetö cülere ve iyi partililere ve meclise taşıyan Chp lilere kaldı amerikalılardan aldıkları parayı haketmezlerse mama kesilir Bütün kötülüklerin anasıdır Chp Yunan Ekrem vakası

 • - yayınlanırsa

  HDP'Lİ VEKİLİN KARDEŞİ ÖLDÜRÜLMÜŞ.AMAN NE BAŞARI? İMRALI'DAKİNİN KARDEŞİ KIRK YILLIK DOSTUYMUŞ GİBİ HİTAP EDEN CUMHURBAŞKANINA LAF YOK TABİ. LAFA BAK? "MEHMET İMRALI'YA GİTTİ YA?" BAHSİ GEÇEN MEHMET' DE "MEHMET ÖCALAN." ABDULLAH ÖCALAN'IN KARDEŞİ DEMİYOR. GİTTİ TABİ. HDP SEÇMENİNİN OYLARINI BEKLEDİĞİN İÇİN AVUKATLARI DA GİDİYOR. KAÇ YILDIR NEDEN GİDEMEDİLER? BAHANELERİ DE AB ÖYLE İSTEMİŞ. YEDİ YILDIR TECRİT DİYE ELEŞTİRİRKEN HİÇ AB'Nİ TAKMADINIZ.

 • - CUMHUR

  Kardeşlik aynı tarladan doğar doğumdan siyasi kardeşlik geçmez ; FETÖ cü kardeşle AKP li vekil kardeşinin siyasi düşüncesi farklıdır bir kardeş diğer kardeşten sorumlu tutulamaz.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER