Asayiş
  • 30.1.2022 11:40

HDP'li Semra Güzel kaçtı mı? Yarın son gün ama ortalarda yok

Terörist aşkıyla fotoğrafları çıkan HDP'li Semra Güzel kaçtı mı? Yarın son gün ama hiç görünmedi

HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel"in 2017 yılında girdiği çatışmada öldürülen 2 asker ile bir korucunun katili terörist Volkan Bora’yla aşk fotoğrafları ortaya çıkmıştı. Dokunulmazlık dosyası TBMM'de olan Güzel, Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu'na yazılı savunma yapmadı. Güzel'in yarın sözlü savunmasını yapmak için Meclis'e gelip gelmeyeceği merak ediliyor.,

2 asker ile bir korucunun katili terörist Volkan Bora ile fotoğrafları ortaya çıkan ve HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında düzenlenen dokunulmazlığının kaldırılması fezlekesi TBMM'ye sunuldu. Ardından Anayasa Adalet Karma Komisyonu hazırlık komisyonu oluşturdu. Hazırlık komisyonu, yazılı savunma için 28 Ocak, sözlü savunma için de 31 Ocak tarihlerini verdi.

Son haftalarda Türkiye gündeminden düşmemesine karşın HDP Milletvekili Semra Güzel ne çıkıp konuştu ne de bir yerde görüntülerine rastlandı. TBMM'de Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılması için oluşturulan hazırlık komisyonu savunma için çağrı tebligatını ulaştırmak için kendisine ulaşamadığı için sekretaryasına yaptı.

Anayasa Adalet Karma Komisyonu tarafından oluşturulan hazırlık komisyonu yazılı savunma için 28 Ocak'a kadar süre vermişti. Ancak Güzel sözlü savunmasını da göndermedi; tam anlamıyla sırra kadem bastı.

Kimse nerede ve ne yaptığını bilmiyor. Siyasi kulislerde herkes 'Güzel bir yerlere gitmiş olabilir mi' sorusunun yanıtını arıyor.

Yarın yapılacak hazırlık komisyonu toplantısına katılıp sözlü savunmasını yapıp yapmayacağı konusunda partili arkadaşları da bilgi vermiyor. Güzel kendisinin komisyona gelip savunma yapmak yerine başka bir arkadaşını göndermesi ihtimalinin çok daha yüksek olduğu belirtiliyor.

Gizli tanık: Dağ kadrosu içinde

Güzel için TBMM'ye sevk edilen dokunulmazlık dosyasından da her gün yeni detaylar ortaya çıkıyor. Gizli tanık Ezel'in anlattığına göre Güzel, terör örgütü PKK'nın dağ kadrosunda yer alıyor. Güzel, fotoğrafları çıkan terörist Volkan Bora öldürüldükten sonra ailesine taziye ziyaretinde bulunmuş. Buna ilişkin detaylar da dosyada bulunuyor.

 

İLGİLİ HABERLER