Gündem
  • 23.5.2019 19:10

HDP'li Sezai Temelli İsmet İnönü'nün akrabası çıktı

Sabah yazarı Ersin Ramoğlu, geçtiğimiz haftalarda Siyonistlerin ağzıyla konuşan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'nin, İsmet İnönü'nün "Temelli" soyadını alan kardeşi Seniha Temelli'nin torunu olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Temelli için, "Bu adam var ya, Kürt değil." ifadesi kullanmıştı.

Sabah gazetezi yazarı Ersin Ramoğlu, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ile Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Başbakanı İsmet İnönü arasındaki akrabalık bağını açıkladı.

"Kardeşinin torunu"

Ramoğlu şunları yazdı:

"İsmet Paşa'nın soyadı 'İnönü' idi.

Kardeşleri ise 'Temelli' soyadını almıştı.

Bu soyat İnönü'nün kardeşlerinin unutulmasını sağladı.

Halbuki İnönü'nün 3 kardeşi vardı.

Hasan Rıza, Seniha ve Hayri...

Siyonist İsrail'in ağzıyla konuşup "Buralar vadedilmiş topraklardır" diyen HDP Eş Başkanı Sezai Temelli var ya işte o İnönü'nün ablası Seniha Temelli'nin torunu olur...

İsrail devletini dünyada ilk tanıyan ülke de İnönü'lü CHP Türkiye'si idi...

Anlayın işte!

Duruşunuzu ve milli şuurunuzu asla bozmayın!

Gelecekleri varsa görecekleri de var."

Erdoğan'dan Temelli'ye "Kürt istismarcısı" eleştirisi

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesi, bir konuşmasında İstanbul doğumlu Sezai Temelli'nin Kürtleri istismar etmesine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Buradan Türkiye'ye sesleniyorum, bu adam Kürt değil. Kürtler üzerinden istismar yapan birisi. Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı? Bu adam Kürdistan diyor. Kürdistan'da oylar HDP'ye verilecekmiş. Özhaseki dururken oyunuzu soyadı Yavaş olan birine mi vereceksiniz? Pazar günü bunlara bir Osmanlı tokadı vuralım." ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (1)

  • - CUMHUR

    TC Devletinin kurtarıcıları Temelli'nin akrabası imiş; Temelli Pontus Rum' u değilmiş öz be öz Türk imiş.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER