Gündem
  • 2.12.2021 10:05

'Helalleşme' kuyruğuna Alparslan Kuytul da girdi...

'Helalleşme' kuyruğuna Alparslan Kuytul da girdi... Kılıçdaroğlu'na ne tavsiye etti?

HDP'li Selahattin Demirtaş ve liberallerin desteğini alan 'Helalleşme' çıkışına Furkan cemaati lideri Alparslan Kuytul'dan hem destek hem uyarı geldi.

Alparslan Kuytul, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ''helalleşme'' çağrısını olumlu bir başlangıç olduğunu ancak devamının gelmesi gerektiğini belirtti.

CHP'NİN GEÇMİŞTE YAPTIĞI TÜM HATALAR...

Milli Gazete'nin aktardığına göre Kuytul, Youtube hesabından ''Kemal Kılıçdaroğlu'na tavsiyemdir'' başlıklı videosunda, Kılıçdaroğlu'nun helalleşme çağrısının kitleler tarafından benimsenilmesi için yuvarlak cümleler değil somut örnekler ortaya koyması gerektiğini belirtti. ''CHP'nin geçmişte yaptığı tüm hataları örnekleriyle açıklayıp bunlara bir daha dönmesi gerektiğini ifade etmeli ve bir daha CHP'nin bu türlü Müslümanları üzen şeylere asla dönmeyeceğini açıklamalı'' dedi. Bu olursa sözlerinin kitleler tarafından benimsenileceğini vurguladı.

'UÇ KISIMLAR' UYARISI

Kuytul, CHP içinde başörtüsü karşıtı ve İslami kesimi sevmeyen aşırı solcu uç kısımların olduğunu belirtti. Bu kesimin Kılıçdaroğlu'nu da sevmediğini belirtti. Ve Kılıçdaroğlu'nun bundan sonra atacağı adımlarda o kesimi dikkate almaması gerektiğinin altını çizdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 13 Kasım Cumartesi günü yaptığı açıklamada, “Benim liderliğini yaptığım partinin de geçmişte oluşturduğu derin yaralar vardır. Uzun süredir önce bu yaraları yaratan o sistemi değiştirmekle uğraştım. Şimdi ise dışarıya dönme zamanı. Ben bu yaraların kapanması için helallik isteme, helalleşme yolculuğuna çıkıyorum”

İLGİLİ HABERLER