Yaşam
  • 31.8.2007 10:43

HENTBOL MAÇINDA BAYILDI, HASTANEDE KANSER OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Halil Yasin İlköğretim Okulu’ndan bu yıl mezun olan Kaan Demir, 4 ay önce Porsuk Spor Salonu’nda yapılan ilköğretimokulları arası hentbol maçı sırasında yere yığıldı. Baygınlık geçiren Kaan Demir’i öğretmenleri Özel Anadolu Hastanesi’ne götürdü. Burada yapılan tetkiklerde kan değerleri düşük, lokositinin ise yüksek çıkması üzerine Kaan’ın ultrasonu çekildi. Ultrasonda Kaan Demir’in karaciğerinde büyük bir kist olduğu belirlendi. Osmangazi üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilen Kaan’a doktorlar karaciğer ve akciğer kanseri teşhisi koydu.
      Anne Hülya Demir ve emlakçılık yapan baba Halis Demir, Osmangazi üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi doktorlarının önerisi üzerine Kaan’ı Ankara’daki Cebeci Pediatri Onkoloji Hastanesi’ne götürdüklerini belirtti. 2 çocuk annesi Hülya Demir yaşadıklarını şöyle anlattı:
      “Burada oğlumun tahlilleri yapıldı. Tahliller 3 değişik hastanede incelendi. Karaciğerdeki kist, oğlumun akciğerini de olumsuz etkilemiş. Kistin küçültülmesi için kemoterapiye başlanıldı. Doktorlar kist küçülürse ameliyatla alabileceklerini söylüyor. Ancak bu çok zor bir ameliyatmış. Kaan hastalığı nedeniyle 4 ayda 17 kilo verdi. Oğlumu sürekli Eskişehir’den Ankara’ya tedavi için götürüyoruz. Mikrop kapmaması için de toplu taşıma araçlarıyla götüremiyoruz. Eşim otomobil kiralıyor. Ayrıca Kaan’ın bazı pahalı ilaçlarını da sosyal güvenlik kuruluşları karşılamıyor. 4 ayda elimizdeki bütün birikimimizi Kaan’ın tedavi masraflarına harcadık.''
     
     VALİLİK İZNİYLE YARDIM KAMPANYASI
      Bu nedenle Valiliğe başvurarak Kaan için yardım toplama kampanyası başlatma izni aldıklarını belirten Hülya Demir, yardımcı olmak isteyen hayırseverlerin Ziraat Bankası Eskişehir Şubesi’nde 0117 0166 2403 0000 009 nolu hesaba destekte bulunabileceklerini söyledi. Anne Hülya Demir şunları kaydetti:
      “Kaan'ın kanser hastalığına yakalandığından haberi yok. O sadece karaciğerlerinden rahatsız olduğunu sanıyor. Sürekli olarak yatakta olduğu için bizden kendisine dizüstü bilgisayar almamızı istiyor. Paramız olmadığı için alamıyoruz. Bizim için şu an önemli olan Kaan’ın tedavisi sürdürebilmektir. Ancak yardım gelmezse oğlumun ilaçlarını alamayacağız, onu tedavi için Ankara’daki hastanelere götüremeyeceğiz.''

 

İLGİLİ HABERLER