Spor
  • 30.6.2008 00:02

'HERKES FARKLI BİR BURAK GÖRECEK!..'

Fenerbahçe'nin Manisaspor'dan transfer ettiği forvet oyuncusu Burak Yılmaz, sarı-lacivertli kulüple 4 yıllık resmi sözleşme imzaladı. İmza töreninde konuşam genç oyuncu, "Farklı bir Burak olarak farklı bir şekilde bundan sonra kendimi göstereceğimi düşünüyorum." dedi.

"FARKLI BİR BURAK OLARAK KENDİMİ GÖSTERECEĞİM"
İmza töreninin ardından soruları yanıtlayan Burak, daha önceki futbol yaşamında sıkça saha dışı yaşamının gündeme geldiği hatırlatılarak yöneltilen, "İki farklı dönemdeki Burak arasında fark var mı?" şeklindeki soruya şöyle yanıt verdi:

"İnsanlar biri bin yaptığı için her şey çok abartılıyordu. Tabii ki benim de hatalarım vardı. Ama artık kendimi çok iyi biliyorum. Manisaspor'a gittikten sonra hem futbol hem sosyal olarak kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum. Farklı bir Burak olarak farklı bir şekilde bundan sonra kendimi göstereceğimi düşünüyorum."

"BU SAVAŞIN İÇİNDE VARIM"
Fenerbahçe'nin diğer takımlara göre daha zor olduğu ifade edilerek yöneltilen soruya da Burak, "Bu savaşın içinde sonuna kadar tabii ki de varım" yanıtını verdi.

Burak, "Buraya hazırım tabii ki. Bu savaşın içinde var olacağımı düşünüyorum. Herkes kadar benim de şansım olduğunu düşünüyorum. Yeni bir hoca yeni futbolcular. Takımda çok arkadaşım var. Bu savaşın içinde sonuna kadar tabii ki de varım. Kendime güveniyorum" şeklinde konuştu.

"MUTLU VE GURURLUYUM"
Burak Yılmaz, Fenerbahçe'ye transfer olmaktan mutlu ve gururlu olduğunu ifade etti.

Transferde emeği geçen herkese teşekkür eden Burak, "Kimseyi mahcup etmeyeceğimi düşünüyorum. Fenerbahçe'nin kazanacağı kupalarda emeğimin olacağını düşünüyorum" diye konuştu.
Fenerbahçe'nin büyük bir kulüp olduğunu, özellikle son dönemde elde ettiği başarılarla Türkiye'nin üzerine çıktığını herkesin gördüğünü kaydeden Burak, "Fenerbahçe büyük bir camia bu açıkça dışarıdan görülüyor" dedi.

Hedefleriyle ilgili olarak da konuşan Burak, kendisini Fenerbahçe'de kanıtlayıp, büyük başarılara imza atıktan sonra, yurt dışına açılmayı istediğini ifade ederek, "Büyük başarılara imza attıktan sonra tabii ki de bende burayı basamak olarak kullanacağımı düşünüyorum" diye konuştu.

Hangi mevkide takıma daha faydalı olacağı sorusunu ise Burak, "Ben burada oynamak istiyorum dersem herkese saygısızlık yapmış olurum. Hocam beni nerede düşünür ve görev verirse elimden gelenin en iyisini yaparım" şeklinde yanıtladı.

İLGİLİ HABERLER