Gündem
  • 22.2.2020 15:57

Herkes onu öldü sanıyordu! “Ben ölmedim, yaşıyorum” dedi.

Almanya'daki ırkçı terör saldırısında öldü denilen Bilal Gökçe, konuştu. Gökçe, “Ben ölmedim, yaşıyorum” dedi.

Almanya'nın Hanau kentinde 19 Şubat'ta çarşamba akşamı gerçekleştirilen ırkçı terör saldırısında öldü denilen Bilal Gökçe, konuştu. Alman basını da dahil ırkçılıkla mücadele vakıfları ile derneklerinin de ölenler arasında gösterdiği 20 yaşındaki Bilal “Ben ölmedim, yaşıyorum” dedi.

Hakkında çıkan, saldırıda hayatını kaybetti haberler nedeniyle hem kendisinin hem de ailesinin büyük mağduriyet yaşadığını söyleyen Gökçe Hürriyet'e konuştu. Bilal Gökçe, “Gazeteler, televizyonlar benim fotoğrafımı yayınlayıp öldüğüm yönünde haberler yaptılar. Türkiye'den akrabalar ve tanıdıklarımız ağlayarak bizi aradılar. Onları ikna etmekle meşgulüz. Sosyal medyada bana rahmet okuyorlar.” dedi.

Neden öldüğü yönünde haberler yapıldığını bilmediğini belirten Gökçe “Saldırı gecesi benim okuldan arkadaşım Afgan Said Arena Cafe'de buluşalım dedi. Oradan beni aradı ve yemek ısmarladığını belirtip yemeğe çağırdı. Ben yatakta uzanıyordum. Canım gitmek istemedim. Maalesef Said orada vuruldu ve öldü. Abisi de ağır yaralandı. Herkes benim orada olduğumu sandığı için benim ölmüş olabileceğimi düşündüler. Oysa dediğim gibi ben oraya gitmedim, ölmek değil yaralanmadım bile” dedi.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER