Yaşam
  • 29.10.2005 10:11

HINCAL ULUÇ 'ALDATMA' OLAYINA AÇIKLIK GETİRDİ: 'AJDA.. FÜSUN.. BİR DE BEN TABİİ..'

HINCAL ULUÇ'UN SABAH'TAKİ YAZISI:

Ajda.. Füsun.. Bir de ben tabii..

"Ajda'nın sevgilisiyle Hıncal Uluç'a ihanet ettim!.."
Vatan'da Müge Anlı'nın haberinin başlığı böyle.. İhanet ve itiraf eden Füsun Önal.. Füsun bu itirafını "Aşk Çiş Gibidir, Tutamazsın" adlı son kitabında yapmış.. Müge oradan naklediyor..
Özel yaşantım, yaşantıma giren kadınlara duyduğum saygı yüzünden başkalarına kapalıdır. Çok güzel anılarımı naklettiğimde isimleri gizlerim.. Benim hayatıma girdiklerini açıklama hakkı, kadınlarıma aittir, bana değil..
Son arkadaşım "Sevgilimin sen olduğunu 60 yaşıma girdiğimde ilan edeceğim" dedi. Ben yaşarken değil, yani..
Füsun sağ olsun, yaşamını bölüm bölüm kitaplaştırırken, yeri geldikçe benden de söz ediyor.. Daha önce beni reddettiği için duyduğu pişmanlığı anlatmıştı.. Şimdi de bu..
Ne var ki, olay, Şuşu'nun (Ben Füsun'a öyle derdim) anlattığı gibi değil pek..
Bir defa ihanet söz konusu değil.. Sadece "Ayıp" var..
İhanet etmedi, ayıp etti Füsun o gece..
Efendim o zamanlar Füsun'la çıkıyor bile değildik ki, ihanet mümkün olsun.. Zamanımızda kadınlar ve erkekler birlikte olmaz, çıkarlardı..
Ben Füsun'dan fena halde hoşlanıyor, çıkmak için de can atıyordum, doğru.. Ama Füsun yüz vermiyordu. Hep mesafe bırakıyordu arada.. Ben de bu mesafeye saygı duyuyor, daha ileri adıma teşebbüs dahi etmiyordum. Ben ilgimi, ben hoşlandığımı göstermiştim. Gerisi ona kalmıştı..
İşte tam bu dönemde İstanbul'a geldik, Modern Folk Üçlüsü ile.. Egemen'in Baltalimanı'nda Lalezar adlı bir yazlık bahçesi vardı. Orada çalacağız. Assolist de Ajda..
Ajda o sıralar uzatmalı aşkı Cömert Baykent ile beraber.. Cömert tanıdığım en kaliteli insanlardan biri.. Nasıl bilgili, görgülü, hoş sohbet.. Tek zaafı Ajda.. Onun yanında o Cömert kayboluyor..
Ajda'nın sadece sevgilisi değil, meneceri de.. Ajda'nın yükselmesinde payı fevkalade büyüktür.
Füsun telefon etti.. "Bu gece beni çocuklara götürür müsün" diye.. Ahmet ile Selami Kolej'den arkadaşları oluyor..
"Peki" dedim.. Evinden aldım.. Gazinoya geldik.. Çocukların şovu başladı.. Masaya Cömert geldi.. "İzin verirsen" dedi, tüm nezaketi ile "Füsun'la iki dakika özel bir şey konuşabilir miyiz?.."
"Tabii" dedim.. Füsun kalktı.. Gittiler.. İki dakika bir türlü bitmedi. Çocukların şovu bitti. Ajda'nınki başladı.. Füsun ile Cömert kenar masada hâlâ fıs fıs..
Ajda da şovunu bitirirken, Cömert Füsun'u masaya getirdi, özür dileyerek.. Orkestra dans müziğine başlamıştı ki, tekrar geldi Cömert.. Gene bana gene tüm nezaketi ile sordu.. "İzin verirsen, Füsun'la dans edebilir miyiz?."
"Rica ederim" dedim. Dansa kalktılar.. Az sonra bütün gözler onlarda idi.. Pistte ve etrafta sanki başkası yokmuşçasına, sarmaş dolaş, hani üstadın "Niye ayakta" dediği türden dans ediyorlar..
Birden arkamda bir hıçkırık sesi duydum.. Döndüm, Ajda.. Aldım masama hemen..
"Şu küçük şırfıntının yaptığını görüyor musun Hıncal?.. Oysa ben ona ne kadar destek olmuştum. Sanıyor ki, Cömert'i elde ederse, Ajda'ya yetişecek.."
Sakinleştirdim.. Toparladı kendisini.. O sırada ikinci şok geldi..
Lalezar yol seviyesinin altında, deniz kenarında.. Yola uzun bir merdivenle çıkılıyor..
Baktık, Cömert'le Füsun gene sarmaş dolaş çıkıyorlar.. Meftun da orda.. Türkiye'nin ilk ve en ünlü paparazzisi.. Ha bire resim çekiyor..
Ajda ikinci kez ağlama krizine girdi girecek.. Gene toparlama çabasına girdim..
"Hıncal" dedi, "Asabım çok bozuk.. Beni eve bırakır mısın?.." "Bak Ajda" dedim.. "Burada seni eve bırakmak için ölecek yığınla erkek var. Biz buraya Füsun'la geldik. Füsun az önce Cömert'le çıktı. Şimdi ben de seninle çıkarsam, öbürgün Saklambaç gazetesine kapak oluruz, 'Ajda ile Füsun eş değiştirdi' diye.. Ben İstanbul sosyetesinden değilim.. Ankaralı sessiz bir adamım, böylesi olayların göbeğinde yer almak istemem.."
Çıktım gittim çocuklarla..
İki gün sonra Saklambaç'ın ön sayfası geceye ayrılmıştı..
Füsun, Cömert'i baştan çıkarmış, almış gitmişti. Füsun'un oraya kiminle geldiği ise öğrenilememişti.. Ajda tek başına çıkmıştı gazinodan, üzüntü içinde..
Skandalın tam göbeğinden çekilmeyi başardığım için kendimi kutladım..
Ama Ajda aylarca bana selam bile vermedi..
Ben de Füsun'u aramadım bir daha, tahmin edersiniz..

İLGİLİ HABERLER