Spor
  • 12.11.2020 10:16

Hırvatistan Vida'nın Koronavirüs olduğunu maçtan önce biliyormuydu?

Hırvatistan Futbol Federasyonu, Türkiye maçının ardından Domagoj Vida'nın testinin pozitif çıktığını açıkladı. Test sonucunun TSİ gece yarısından sonra öğrenildiği ve teknik direktör Zlatko Dalic'in, Vida'yı önceden alınmış bir kararla devre arasında oyundan çıkardığı bilgisi verilen açıklamada tüm prosedürlere sonuna kadar uyulduğu belirtildi. Vida'nın birkaç gün İstanbul'da kalacağı ve kendisini izole edeceğinin yazıldığı açıklamada diğer takım oyuncularının İsveç maçı için Stockholm'e gidişinde bir sorun bulunmadığı aktarıldı.

Hırvatlar Vida'nın test sonucunun TSİ gece yarısından sonra öğrenildiğini ve her testin prosedüre uygun olarak yapıldığını belirttiler.

Hırvatistan Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklama şu şekilde:

Türkiye maçı için pazartesi günü yapılan tüm testlerin hem oyuncular hem de takım çalışanları için negatif çıkmasının ardından, cumartesi günü oynanacak olan İsveç maçı için de testler çarşamba sabahı yapılmıştır. Bu testlerin sonuçları da yerel zamanla gece yarısından sonra öğrenilmiş ve Domagoj Vida'nın testinin pozitif olduğu anlaşılmıştır.

Sağlık ekibimiz, Türkiye maçının devre arasında muhtemel 1 koronavirüs pozitif sonucu olduğuna dair ön bilgi elde etmiştir. Bu olağan bir test prosedürüdür ve sonucu doğrulamak ve "şüpheli" bulguların doğrulanması için bir test daha yapılır.

Teknik direktör Zlatko Dalic, Vida'yı devre arasında çıkarma kararını daha önce almıştı ve oyuncu çıkar çıkmaz epidemiyolojik kurallar gereği ekibimiz tarafından izole edildi. Vida önümüzdeki birkaç gün İstanbul'da kalacak ve kendini izole edecektir.

LEVENT TÜZEMEN - BENCE MAÇ İPTAL EDİLMELİYDİ

Sonuçta bu özel bir maç. Dere arası böyle bir durum varken devam etmek doğru muydu. Hırvatlarda da sıkıntı var. Attıkları golde o da sevinç yumağının içinde. Sabah test yapılmış, öğlen pozitif bu adam. Bence maç iptal edilmeliydi.

LEVENT TÜZEMEN - BENCE MAÇ İPTAL EDİLMELİYDİ

Şenol Güneş özel maçlarda milli takımın futbolcu havuzunu doğru kullanıyor ve fazla oynama şansı olmayan oyunculara yer veriyor. İlk yarı Hırvatlar'a karşı 9 yeni oyuncu ile oynadık. Birbirleriyle oynama alışkanlığı olmamasına rağmen milliler mücadele konusunda istekliydi, her oyuncu savunma anlamında takım olarak hareket etti.

 

İLGİLİ HABERLER