Dünya
  • 31.3.2020 18:08

Hollanda'da 175 Azerbaycan'da 5 ölü

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs(corona virüs) salgınında bilanço ağırlaşmaya devam ediyor. Hollanda da 175 kişinin daha koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı.

Hollanda’nın sağlık yetkilileri tarafından açıklanan resmi bilgilere göre ülkede koronavirüsten ölenlerin sayısı son 24 saat içerisinde 175 kişi artarak 1,039’a yükselirken, enfekte kişi sayısı da 845 artarak 12 bin 595’e ulaştı.Ülkede kısmi karantina uygulamasının ne kadar devam edeceğinin bugün açıklaması bekleniyor.

Azerbaycan'da corona virüsten 5. ölüm

Azerbaycan'da korona(corona) virüs nedeniyle ölü sayısı 5’e, toplam vaka sayısı ise 298’e yükseldi.

Azerbaycan Bakanlar Kuruluna bağlı Koronavirüs Operasyon Karargahı tarafından yapılan açıklamada, korona virüs nedeniyle 1 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle ölü sayısının 5’e yükseldiği bildirildi. Hayatını kaybeden 63 yaşındaki hastanın yoğun bakımda yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadığını ve temasta olduğu kişilerin tespit edilerek karantinaya alındığı belirtildi.

Ülke genelinde 24 kişide daha korona virüsüne rastlanmasıyla toplam vaka sayısının ise 298’e yükseldiği aktarıldı. Tedavi altına alınan hastalardan 11’inin durumunun kritik olduğunu diğer kişilerin ise durumunun stabil olduğu bildirildi.

Azerbaycan’da en az 4 bin 500’ün kişi karantinada tutulurken, bugüne kadar 30 bine yakın kişiye korona virüs testi yapıldı.

İLGİLİ HABERLER